Dušan proradio i ućutkao kritičare: Dva gola i gest koji će ponovo uznemiriti Italiju (VIDEO)

Dušan Vlahović proživljava teške trenutke u karijeri u Juventusu i reprezentaciji Srbije, ali se malo svetla na kraju tunela ipak pojavilo ove subote na gostovanju protiv Đenove. Nekadašnji napadač Partizana postigao je dva pogotka kojima je “Stara dama” slavila u Liguriji sa 3:0.

Igrao se 48. minut, kada je Vlahović sa bele tačke precizno šutirao i lako pogodio za vođstvo tima Tijaga Mote, da bi u 55. na pas Holanđanina Kopmajnersa iskosa sa leve strane Dušan izvrsnim udarcem doneo timu iz Torina velikih 2:0 i već tada je bilo jasno, nova tri boda.

Ovim golovima Vlahović je stigao do brojke od četiri pogotka u sezoni, a prethodno je bio strelac pre mesec dana u pobedi nad Veronom od 3:0, kada je takođe dao dva gola u gostima. Nakon što je drugi put zatresao mrežu Đenove, Srbin je i gestikulirao rukama i poslao poruku kritičarima, što će sigurno odjeknuti u italijanskoj javnosti.

– Nije problem, ljudi pričaju, naučio sam da si najbolji kada daš gol, a flop (propast) kada ga ne daš. Ja govorim na terenu. Dešava se da u nekim utakmicama imaš više šansi nego u drugim, svestan sam i da ljudi očekuju mnogo od mene i ne bežim od toga. Dajem 200 posto i želim da izađem s terena bez kajanja znajući da sam daosve od sebe – rekao je Vlahović posle utakmice.

Podsetimo, Dušan se ne nalazi na spisku selektora Dragana Stojkovića Piksija za mečeve reprezentacije Srbije u Ligi nacija u oktobru, a prethodnih nedelja bio je i meta kritika navijača Juventusa zbog slabe forme u kojoj se nalazio, a koja se odrazila na rezultate.

I ovog popodneva su ga fanovi Juventusa kritikovali posle prvih 45 minuta, ali je uspeo da ih ućutka u drugom poluvremenu sa dva gola koji verovatno znače i pobedu crno-belih posle tri uzastopna remija bez golova u Seriji A.

Treći gol za Juventus postigao je Fransisko Konseisao u 90. minutu, a asistenciju je zabeležio Kifren Tiram, sin nekadašnje legende Juventusa Lilijana Tirama.

Juventus je ovim trijumfom izbio na čelo tabele sa 12 bodova iz šest utakmica (bez poraza), ali i uz granitnu odbranu i gol-razliku od 9:0.