Juventus' Dusan Vlahovic reacts during the Italian Serie A soccer match between Juventus and Inter Milan, at the Allianz stadium in Turin, Italy, Sunday, Nov. 26, 2023. (Marco Alpozzi/LaPresse via AP)
Dušan Vlahović (Foto: Beta/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Dušan Silni poveo Juventus ka finalu Kupa: Pogledajte kako je pocepao mrežu Lacija (VIDEO)

Posle serije loših rezultata u prvenstvu, Juventus je ovog utorka sa ogromnim motivom ušao u meč polufinala Kupa Italije protiv Lacija (2:0), koji je rešio srpski reprezentativac Dušan Vlahović.

Popularna “Stara dama” je rutinski slavila i stekla lepu prednost pred revanš u Rimu za tri nedelje (23. aprila). Prvo poluvreme je završeno bez golova, ali uz konkretniju igru Juventusa, dok su u nastavku počeli da padaju i golovi, u mreži gostujućeg tima.

Kijeza je na asistenciju Kambijaza u 50. minutu doveo Juve u vođstvo, a četrnaest minuta kasnije Amerikanac Mekeni je uposlio Dušana Vlahovića koji je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane izgradio poziciju za šut i majstorski pogodio suprotni ugao za 2:0.

Inače, Lacio je klub koji baš leži srpskom golgeteru jer mu je Vlahović dao najviše golova u karijeri, čak sedam komada protiv rimskih Bjankoćelestih.

Juventus je do kraja meča iskusno sačuvao prednost i lep rezultat uoči revanša. Pored Vlahovića, koji je zamenjen uz ovacije publike u 88. minutu, u crno-belom dresu 89 minuta na terenu proveo je i srpski reprezentativac Filip Kostić.

U drugom polufinalu sastaju se Fiorentina i Atalanta, a prvi meč igra se u sredu u Firenci.