Dušan Vlahović
Dušan Vlahović Foto: Beta/AP

Dušan Vlahović čuva Juventusove nade za titulu: Vučica i Boginja remizirale, Murinjo pocrveneo

Torino je pobedom od 3:0 u 19. kolu Serije A prišao samo na bod zaostatka u odnosu na aktuelnog šampiona Napoli i to ne možemo nazvati velikim uspehom današnjih domaćina.

Činjenica je da je Napoli daleko slabiji nego prošle sezone, fudbaleri Torina su to iskoristili i slavili veliku pobedu, prilično ubedljivo sa 3:0.

Srpski fudbaler Ivan Ilić je izveo slobodan udarac, lopta dolazi do Sanabrije koji pogađa za 1:0. Igrao se 43. minut. U 53. minutu je Napoli stigao do dva gola prednosti, Vlašić je šutirao sa oko 20 metara i pogodio sam ugao po zemlji, bilo je 2:0.

Alesandro Bonđorno je postavio konačnih 3:0, igrao se 67. minut kada je izveden korner i kada je uspeo da pogodi glavom sa oko 5 metara.  Napoli je igrao sa igračem manje od 50. minuta kada je Mazoči, posle samo četiri minuta provedenih na terenu, dobio direktan crveni karton.  Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić su danas bili svih 90 minuta na terenu.

Torino Napoli

Lacio slavio protiv Udinezea na gostovanju

Lacio se polako penje na tabeli Serije A, uspeli su da slave na gostovanju u Udinama protiv Udinezea, bilo je 1:2 (0:1).

Poveo je Lacio u 12. minutu, bio je slobodan udarac sa manje od 20 metara, Luka Pelegrini je šutirao po zemlji i pogodio ugao gola domaćih za 0:1.

Izdjednačenje u 59. minutu, Valas je uspeo da pogodi za 1:1, ali je gost otišao zadovoljniji kući i to sa sva tri boda. Vesino je bio strelac u 76. minutu za konačnih 1:2. Samardžić danas bez minuta za domaćina.

Dušan “Silni” čuva Juventus

Fudbaleri Juventusa savladali su Salernitanu u gostima ezultatom 2:1 (0:1) zahvaljujući Dušanu Vlahoviću koji je dao gol u nadoknadi vremena.

“Stara dama” sa Dušanom Vlahovićem i Filipom Kostićem u startnoj postavi nije uspela da potvrdi ulogu favorita i prosula je nova dva boda u šampionskoj trci za “Skudetom”.

Istina, Juventus je jurio zaostatak, pošto je domaćin na stadionu “Areki” vodio od 39. minuta golom Mađorea. Ali, isti igrač je u 53. minutu dobio drugi žuti karton koji je u potpunosti promenio tok meča. Nakon 12 minuta je Iling Džunior postigao gol kojim je rezultat bio izjednačen.

Vlahović je prethodno zakačio loptu i time upisao asistenciju, ali je njegov momenat tek usledio u 91. minutu. Srpski napadač je fantastično skočio posle centaršuta sa desne strane i pogodio glavom za trijumf Juvea. Bio je to njegov sedmi gol ove sezone, uz tri asistencije.

Vučica i Boginja remizirale, Murinjo pocrveneo

Fudbaleri Rome i Atalante remizirali su, 1:1, u meču 19. kola italijanske Serije A.

Prvo poluvreme donelo nam je puno uzbuđenja i oba gola, dok je u drugom utakmica izgubila na ritmu, a ni dobrih šansi nije bilo.

Povela je Atalanta već u osmom minutu. Aleksej Mirančuk je sjajno centrirao sa desne strane, a Teun Kopmajners sjajno skočio i glavom zatresao mrežu domaćina.

U nastavku prvog poluvremena Roma je bila bolji tim, a to se ekipi Žozea Murinja isplatilo. Emil Karsdrop je fauliran u kaznenom prostoru Atalante, a sudija Đanluka  Aurelijano posle VAR provere dosudio penal za Romu koji je u gol za izjednačenje pretvorio Paulo Dibala.

U nastavku nije bilo prilika, pa je meč završen nerešenim rezultatom. Završnicu meča začinio je trener “vučice” Žoze Murinjo koji je zbog protesta dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi vremena.