U Nemačkoj Juventusu
Dušan Vlahović; Foto: Beta/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Dušan Vlahović je nezaustavljiv! Dva spektakularna gola u velikom trijumfu Juventusa (VIDEO)

Dušan Vlahović je u sve boljoj formi, a to je potvrdio još dva puta ove večeri. U vanrednom meču Serije A protiv Sasuola postigao je dva evrogola u trijumfu rezultatom 3:0 (2:0). Srpski reprezentativac je već u 15. minutu tog meča u Torinu postigao fantastičan pogodak i još jednom zadivio Italiju.

U polukontri, Vlahović je ostao usamljen na oko 20 metara od gola, a onda gotovo iz mesta zategao svojom jačom levom nogom i pogodio na izuzetan način. Bio je ovo osmi gol Vlahovića ove sezone u italijanskom šampionatu.

Čista majstorija!

To je bilo zagrevanje za drugi prelep momenat, pošto je Vlahović u istom poluvremenu, tačnije, 37. minutu postigao još jedan spektakularan gol. Ovog puta iz slobodnog udarca je od prečke zakucao u mrežu Sasuola.

Gol broj devet ove sezone u Seriji A.

Vlahović je, kao i Filip Kostić, zamenjen u 81. minutu. Tada je već sve bilo rešeno, a konačan rezultat postavio je rezervista “stare dame” Federiko Kijeza golom u 89. minutu.

Juventus je pobedom stigao do 49 bodova, dva manje od lidera Intera. Sasulo je 14. sa 19 bodova, dva više od Verone koja je prva “ispod crte”.

U narednom kolu klub iz Torina gostuje Lećeu, a potom sledi veliki derbi Italije sa Interom – najverovatnije za titulu šampiona.