Premijer liga
Premijer liga (Foto: Beta/Nick Potts/PA via AP)

Dva crvena kartona u nadoknadi, gol za izjednačenje u 103. minutu – ovo može samo Premijer liga! Liverpul rutinski (VIDEO)

U okviru 21. kola engleskog fudbalskog prvenstva po imenu Premijer liga viđen je ove nedelje, u popodnevnom terminu, pravi fudbalski klasik.

Šefild junajted i Vest Hem podelili su bodove, ali posle velike borbe. Konačan rezultat bio je 2:2, a moglo je doslovno da bude i drugačije. U oba smera.

U 28. minutu je pao prvi gol, a poveo je gost. Maksim Korne bio je strelac, ali je njegov pogodak brzo poništen. 16 minuta kasnije u strelce se upisao Brereton Dijaz.

Čekalo se do penala u 78. minutu, kada je Džejms Vord Praus mislio da je doneo pobedu svom timu, ali nije se sve odigralo onako kako su Čekićari zamislili.

Prvo je u prvom minutu nadoknade Bruster iz redova Šefilda dobio crveni karton, onda je Coufal iz Vest Hema isto to uradio u sedmom (u četvrtom minutu nadoknade dobio jedan žuti, u sedmom drugi).

Međutim, ni tu nije bio kraj drame, pošto je Oli Mekburni sa bele tačke u 13. minutu nadoknade potrošenog vremena doneo konačan rezultat.

Tako da, ko je ovog popodneva odlučio da slikom i zvukom preko malih ekrana isprati ovaj meč – neće imati puno razloga za kajanje.

Bornmut – Liverpul

Drugi meč dana odigrali su Bornmut i Liverpul. Gost je rutinski slavio sa 4:0, pitanje pobednika se nije ni postavljalo.

Doduše, u prvom poluvremenu na snazi je bila “nula”, da bi u 49. minutu Darvin Nunjez otvorio mrežu domaće ekipe. Diogo Žota se upisao u strelce dva puta od 71. do 80. minuta, da bi opet Nunjez pogodio u trećem minutu nadoknade za konačan rezutat.

Liverpul je zahvaljujući ovom trijumfu ostao na čelu Premijer lige sa 48 bodova, pet više od Sitija, uz meč više.