FILIP STANKOVIC, UROS DREZGIC, ANDREJ DJURIC, PETAR RATKOV, NIKOLA PETKOVIC, NIKOLA STANKOVIC, LAZAR MICIC, VIKTOR ROGAN, IGOR MILADINOVIC, STEFAN MITROVIC, VLADIMIR LUCIC, mladi fudbaleri Srbije U21, na prijateljskoj utakmici protiv Italije, u TSC areni Backa Topola, 24.03.2023. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, U21, Srbija, Italija, Ekipa
Omladinci Srbije (Foto: MN press)

Dva lica srpske dece u borbi za EURO: Omladinci pukli, kadeti dominirali

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U-19) poražena je u portugalskoj Tabui od selekcije Danske sa 3:1 u meču prvog kola Četvrte grupe završne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina, koje će ove godine biti održano u Severnoj Irskoj.

Danska je povela u 20. minutu golom Valdemara Andreasena. Izjednačenje Srbiji doneo je Đuro-Đulio Đekić u 49. minutu. Andreasen je u 84. minutu doneo prednost Danskoj od 2:1, a konačan rezultat postavio je Oskar Švartau u 86. minutu.

U drugom meču prvog kola Četvrte grupe kvalifikacija za EP od 19 časova igraju Portugalija i Grčka.

Omladinci Srbije će u drugom kolu kvalifikacija 23. marta od 21 sat igrati sa Portugalijom, a “orlići” će se potom tri dana kasnije u poslednjem kolu sastati sa Grčkom od 16 sati.

Plasman na Evropsko prvenstvo 2024. izboriće samo pobednik grupe. EP će biti održano od 15. do 28. jula ove godine u Severnoj Irskoj.

Kadeti sigurni u Gruziji

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (U-17) pobedila je u Kutaisiju selekciju Gruzije sa 2:0 u meču prvog kola Šeste grupe završne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 17 godina, koje će biti održano od 20. maja do petog juna ove godine na Kipru.

Golove za Srbiju postigli su Aleksa Vasilić u 49. i Vasilije Kostov u 83. minutu. Gruzija je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je u petom minutu nadoknade vremena isključen Vahtang Salija.

U prvom meču prvog kola Šeste grupe između Turske i Danske nije bilo golova.

Srbija će u drugom kolu kvalifikacija 23. marta igrati sa Danskom od 12 sati, a tri dana kasnije sastaće se od 14 časova sa Turskom.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće osam pobednika grupa, kao i sedam najbolje drugoplasiranih selekcija.