Dušan Tadić; Foto:Beta (Cengiz Malgır/Dia Images via AP)

Džaba maestralni Tadić kad Galata ne ispušta bodove: Golom u 90. minutu prigrlili titulu

Fenerbahče i Dušan Tadić, dva kola pre kraja prvenstva Turske ostali su praktično bez šanse da osvoje titulu Superlige u Turskoj, a za sve je zaslužan gol u nadoknadi vremena.

Golom u 90. minutu meča, sa Karagumrukom, tulu je prigrlio “Fenerov” najveći rival, Galatasaraj oni su slavili rezultatom 3:2 u 36. kolu turske Superlige.

Tadić je nastavio sa zapaženim partijama, odlično se oslobodio čuvara u 19. minutu meča sa Kajzerijem i asistirao Batsšuaiju, koji je doneo prednost Fenerbahčeu.

Kako je ta utakmica završena pobedom favorita od 3:0, Tadiću i saigračima je ostalo da se nadaju da će ove nedelje da se desi prvo u nizu neophodnih čuda. Naime, u 36. (od 38 kola) turskog prvenstva, “Galata” je ušla sa šest bodova prednosti u odnosu na Fenerbahče i gol razlikom od +7.

Dakle, bilo je neophodno da Galatasaraj ne pobedi ni danas, ali ni u naredna dva gola, pa da bi kapiten “orlova” sa klupskim kolegama bio u situaciji da dođe do trona. I, činilo se da bi čudo možda i moglo da se desi kada je nejaki Karagumruk u 83. minutu izjednačio na 2:2.

Međutim, ipak je u 90. Berkan Kutlu, kog su turski mediji “selili” iz kluba celog prošlog leta, postigao sa distance gol za pobedu, time i “već viđenu” titulu “Galate”.

Kako se u turskoj gleda gol razlika Fener i dalje ima šansu da osvoji titulu, ali to je gotovo nemoguće. Galata mora obe naredne utakmice da izgubi, a Fener da slavi sa velikim brojem golova pošto imaju slabiju gol razliku za četiri.