Tadić i Džeko
Srećni: Igrači Fenerbahčea (Printscreen: YouTube@sportklub)

Džeko i Tadić poslali Partizan u Švajcarsku u borbu za Ligu Evrope: Murinju “balkanski klan” olakšao život

Fudbaleri Partizana moraće u borbi za plej-of Lige Evrope da putuju u Švajcarsku na megdan sa tamošnjim vicešampionom Luganom, koji je eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od strane turskog velikana Fenerbahčea.

Tim Dušana Tadića je u revanšu slavio na svom terenu nad švajcarskim predstavnikom sa 2:1 i posle pobede od 4:3 u gostima prošao u treće kolo ukupnim rezultatom od 6:4.

Švajcarci nastavljaju takmičenje u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope, a tamo ih verovatno čeka Partizan, ako nekim čudom ekipa Aleksandra Stanojevića ne nadoknadi u sredu u Humskoj protiv Dinama iz Kijeva 2:6 iz prvog meča.

Ekipa Žozea Murinja ponovo je loše otvorila utakmicu, a šokirao ju je i fudbaler Lugana Belhađ sjajnim pogotkom u sedmom minutu. Ništa nije mogao hrvatski golman Livaković. Turski velikan se mučio do poluvremena, a onda je na pauzi proradio “balkanski klan”.

Rade Krunić je zamenjen, u igru je ušao iskusni Mert Jandaš, koji je uneo dosta živosti u igru Fenera, a posle ofanzive Džeko je u 59. minutu na njegov centaršut glavom poravnao rezultat na 1:1, ispostaviće se kasnije doneo i plasman Fenerbahčeu u naredno kolo, gde ga čeka okršaj sa francuskim Lilom.

Dušan Tadić je odigrao ceo meč za Fenerbahče, imao je jedan pokušaj u 42. minutu, kada je poslao loptu pored stative. Ipak, u trećem minutu nadoknade iskusni Srbin je sjajno asistirao Šimanskom za pobedonosni pogodak i veliko slavlje u Istambulu.

Partizan treba da se plaši Lugana

Borbenom Luganu preostaje da sačeka zvanično sutrašnji ishod revanša u Humskoj između Partizana i Dinama i počne sa pripremama za izvestan duel sa crno-belima sa kojima do sada nikada nisu igrali.

Iza Lugana je zaista sjajna prošla sezona u kojoj je ova simpatična ekipa sa juga Švajcarske na kraju završila sezonu na drugom mestu na tabeli, uz 12 bodova zaostatka u odnosu na Jang Bojs, koji je stigao do nove šampionske titule.

Inače, radi se o klubu koji je tri puta bio prvak Švajcarske, ali poslednji put je to bio slučaj još davne 1949. godine. Ipak, treba biti oprezan s njima, jer su protiv Fenerbahčea pokazali da imaju solidan tim koji može da napravi dosta problema crno-belima sledećeg meseca.

Mečevi ove runde igraju se 8. i 15.avgusta, a u ponedeljak 5. avgusta i Partizan i Lugano će saznati potencijalne protivnike u plej-ofu za Ligu Evrope (u koju ide pobednik) ili Ligu konferencija (koja čeka poraženog) iz predstojećeg dvomeča.