Parma - Udineze; Foto: Beta/AP/Massimo Paolone

E, prave su “mlekadžije”! Parma prosula 2:0 protiv novog lidera Serije A – niko na Lacio nije pare bacio

Znamo svi za onu priču o lošoj kravi koja donese punu kofu mleka, a onda sve to prospe, što je upravo učinila Parma. Otuda im njihov nadimak “mlekadžije” baš pristaje ove večeri. U pretposlednjoj utakmici 4. kola Serije A Parma je na svom “Enio Tardiniju” poražena od Udinezea rezultatom 2:3, iako je na poluvremenu vodila sa 2:0.

Prednost domaćinu je već u drugom minutu doneo Del Prato, dok ju je u 43. duplirao Boni. U obe situacije je vrlo loše reagovao slovenački štoper Jaka Bijol. A onda se u pauzi na “Enio Tardiniju” sve promenilo i “zebre” su zaigrale potpuno drugačije nego u prvih 45 minuta.

Najpre je već u 49. minutu Luka smanjio zaostatak gostujućeg tima, da bi potom na scenu stupio Floran Tuvan. Francuz je u 68. minutu poravnao rezultat, da bi u 73 Keita dobio drugi žuti karton i Parma je ostala sa igračem manje.

Samo četiri minuta je bilo dovoljno Udinezeu da iskoristi brojčanu prednost, odnosno, da Tuvan drugi put zatrese mrežu domaćih i kompletira veliki preokret.

“Mlekadžije” ostaju na 12. mestu na tabeli sa četiri osvojena boda, dok je Udineze ovim trijumfom posao lider Serije A sa 10 bodova.

Ko je igrao na Lacio – nije pare bacio

Ove večeri se nije potvrdilo staro kladioničarsko pravilo “ko igra na Lacio, taj je pare bacio”. U poslednjoj utakmici 4. runde Serije A, fudbaleri Lacija su pobedili Veronu rezulatom 2:1.

Lacio je poveo u petom minutu, gol je postigao Bulaje Dia, da bi samo dva minuta kasnije Verona je izjednačilapogotkom Kaspera Tengsteda.

Sve je stalo u prvoj četvrtini utakmice jer je pobedu domaćem timu doneo je Tati Kasteljanos golom u 20. minutu. I do kraja susreta više nismo videli nijedan pogodak.

Klub iz Rima se nalazi na šestom mestu sa sedam bodova. Verona je na sedmoj poziciji, ima šest bodova.