Dušan Vlahović

E, sad može da se kaže – Dušan Silni: Juve opet kaširao rivala, Srbin dao prvi, pa odmah i drugi gol u sezoni (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa odlično su započeli novu sezonu u Seriji A i nakon druge runde su lideri na tabeli. Ostvarili su ubedljivu pobedu rezultatom 3:0, drugu takvu zaredom.

Napadač Juvea Dušan Vlahović postigao je prvi gol ove sezone. Posle nekoliko neverovatnih prilika protiv Koma u prvom kolu, kao i zbog gola koji je bio poništen usled ofsajda, bio je precizan u drugom kolu protiv Verone. Dva puta.

Vlahović se prvo sjajno snašao u 28. minutu duela na Bentegodiju, pa mu se tako na neki način vratilo za Komo.

Bio je ovo njegov čak 11. pogodak u 2024. godini u Seriji A, po čemu je trenutno najbolji na listi.

Takođe, bio je ovo njegov čak peti gol u karijeri protiv Verone, a čak treći na ovom stadionu, pa se može zaključiti da mu je ekipa iz grada ljubavi česta “mušterija”.

Juve je ubrzo poveo i 2:0, a opet je Vlahović bio blizu lopte, međutim, taj pogodak je pripisan, barem za sada Savoni, beku Stare dame. Čini se, međutim, da je Srbin poslednji dirao tu loptu, ali manje-više, nije to ni bitno.

Inače, bila je ovo 23. utakmica zaredom na kojoj je Juventus dao gol Veroni, koja je sada na takvoj večnoj listi u Torinu na deobi “prvog mesta” sa Katanijom, koju su takođe bjankoneri savladali toliko puta zaredom.

U drugom poluvremenu, Dušan je bio precizan sa bele tačke, što je donelo Juventusu prednost od 3:0. Igrao se 53. minut.