Mladost - Partizan; Foto: MN Press

E, tako se gubi titula! Partizan jedva izbegao poraz u Lučanima, Zvezda ima “autoput” do pehara!

Partizan je, ipak, posustao i šampionska titula sedmu godinu u nizu ostaće, po svemu sudeći, nedosanjan san crno-bele populacije. Izabranici Igora Duljaja odigrali su u Lučanima nerešeno 1:1 protiv Mladosti, u utakmici 26. kola Super lige Srbije. I tako vezali treći meč bez pobede u domaćem prvenstvu, ali drugi ozbiljan kiks kojim se, praktično, oprašta od šampionske trke.

Crno-beli su u poslednje tri utakmice osvojili dva boda i drugi su na tabeli sa 61 bodom, bodom manje ali i utakmicom više od vodeće Crvene zvezde. Mladost je bez pobede u poslednja dva meča i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 37 bodova.

U prvom poluvremenu Partizan nije imao većih prilika, pokušavali su Ksander Severina, Gajas Zahid i Samed Baždar i svi su bili neprecizni. I stigla je kazna.

Mladost je povela u 44. minutu kada je Aleksandar Varjačić sa desne strane centrirao pred gol, najviši u skoku bio je Bojić i glavom poslao loptu u mrežu.

Mladost mogla da završi šampionsku trku

Domaći su dobrim šansama počeli drugo poluvreme, prvu je u 51. minutu propustio Nikola Čirković, a četiri minuta kasnije pored gola je šutirao Marko Veličković.

Mladost je nastavila da napada, u 60. minutu šutirao je Ćirković pored gola, dok je posle loše intervencije u odbrani crno-belih, Patrik Frajdej promašio odličnu priliku u 69. minutu. Tako da je i Lučance stigla kazna.

Partizan je izjednačio u 85. minutu kada je posle akcije u kojoj su učestvovali Natho i Zahid, Nikolić posalo loptu u mrežu.

Ipak, do kraja više nije bilo vremena za novu promenu. Napadi su ostali jalovi, više nije bilo prilika, pa je Partizan i treću uzastopnu utakmicu završio bez pobede.

Zvezda, dakle, ima priliku da pobedom nad Radničkim 1923 iz Kragujevca od 16.00 pobegne najvećem rivalu na velikih, i za mnoge, nedostižnih +4.