E, to je Premijer liga: Čelsi gubio od Junajteda do 98. minuta, pa odneo sva tri boda!

Sjajan meč odigran je na Stamford Bridžu, gde su se večeras u okviru 31. kola Premijer lige sastali Čelsi i Mančester junajted, a završen je ludim preokretom u nadoknadi vremena i pobedom Plavih od 4:3.

Utakmica između starih rivala donela je mnogo uzbuđenja, šanse su se stalno stvarale, a odbrana kao da je izostala, zbog čega su mladi srpski golman Petrović i Onana u golu Čelsija bili kao na streljani. Na kraju čak sedam golova, ali kakva završnica derbija.

Početak utakmice kao iz snova za Plavce. Konor Galager zatresao je mrežu Junajteda u četvrtom minutu.

U 18. minutu Antoni je promašio penal, a Kol Palmer je naleteo na loptu za velikih 2:0 u korist domaćih, ali su se Crveni đavoli brzo vratili.

Posle velike greške odbrane Čelsija, tačnije defanzivnog veziste Mojzesa Kajseda, Garnačo je u 34. minutu smanjio na 2:1, a pet minuta kasnije Fernandeš je pogodio glavom posle centaršuta sunarodnika Dioga Dalota iz kornera.

Na samom startu drugog poluvremena Hari Megvajer ima šansu, ali je neprecizna. Bilo je šansi i dobrih napada sa jedne na drugu stranu, ali timovi nisu bili efikasni kao u prvih 45 minuta.

Ipak, u 67. minutu Garnačo je sjajno pogodio glavom posle centaršuta Antonija sa desne strane.

U 74. minutu Palmer je iz skraćenog kornera šutirao direktno u gol, ali je Onana još jednom dobro intervenisao i izbio u korner. Disasi je potom pokušao, ali je šutirao preko gola. Uzalud je Čelsi napao, a onda i drama u poslednjim minutima.

Meč je produžen za osam minuta, a u 97. je dosuđen penal za Čelsi. Madueke je prošao po desnoj strani, sapleo ga je Dalot, a Palmer je sa bele tačke pogodio za konačnih 3:3. I Čelsi je zamalo došao do pobede, ali je jedan dobar udarac izblokiran, a onda je u nastavku akcije posle kornera Palmer pogodio za 4:3 i za neverovatan spektakl u Londonu.

Ovo je pobeda Čelsija nad Junajtedom posle sedmogodišnje suše, a junak je mladi Palmer sa het-trikom i dva gola u poslednjim minutima nadoknade vremena.

U narednom kolu Mančester junajted u novom derbiju dočekuje Liverpul, a Čelsi Šefild. Inače, Liverpul je večeras pobedio Šefild rezultatom 3:1 i zauzeo prvo mesto na tabeli.

Liverpul – Šefild

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Šefild junajted sa 3:1, u meču 31. kola engleske Premijer lige.Strelci za Liverpul bili su Darvin Nunjes u 17, Aleksis Mekalister u 76. i Kodi Gakpo u 90. minutu.

Šefild junajted je do pogotka stigao autogolom Konora Bredlija u 58. minutu.

Liverpul je prvi na tabeli sa 70 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Mančester sitija. Šefild junajted je na poslednjem, 20. mestu sa 15 bodova.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Mančester junajtedu, dok će Šefild junajted dočekati Čelsi.