Fudbaleri Borca iz Banja Luke imaju odličan rezultat za revanš, Printscreen: Youtube/The Beautiful Game

Eh da nije tih kornera: Borac herojski pao u Solunu, Celje imalo sat vremena igrača više i ništa

Odigrane su preostale tri utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Borac iz Banja Luke vraća se nazad sa odličnim rezultatom u Solunu protiv favorizovanog PAOK-a. Domaćin je jedva uspeo da slavi 3:2.

Junačko srce, baš kako i priliči imenu Borac, prikazali su unapred otpisani Banjalučani na “Tubi”, gde su 2 puta stizali prednost crno-belih u prvom poluvremenu.

Ono što im je za nauk i pre svega na čemu će morati da porade za revanš jeste branjenje kornera. Dva gola su primili posle centaršuteva posle kornera. Najpre ih je matirao štoper Kulierakis (dvostruki strelac), a onda u drugom poluvremenu i Trust Ekong.

Za Borac su pogotke postigli Erera iz penala i Kulašin u kontranapadu gde mu je asistirao talentovani David Vuković.

Andrija Živković je meč počeo na klupi i ušao je u igru u drugom poluvremenu.

Celje bez drugog gola sa igračem više

Celje je propustilo veliku priliku da savlada u prvom meču Slovan iz Bratislave – 1:1.

Slovenački šampion je krenuo odlično i poveo već u 7. minutu preko Bobičaneca, ali je izjednačio Strelec 4 minuta kasnije.

U 30. minutu je Savidis dobio direktan crveni karton i Celje je dobilo igrača više. Ali to nisu uspeli da iskoriste u ostatku utakmice. Doduše, Pišek jeste zatresao mrežu u 74. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.