Ejbraham u 90. minutu šokirao “Maradonu”: Svilar čuva Romine evropske nade

Fudbaleri Napolija i Rome remizirali su rezultatom 2:2, dok je Atalanta kao domaćin salvadala Empoli sa 2:0 i sada se dodatno zakuvala borba za Ligu šampiona.

Utakmica na stadionu “Dijego Armando Maradona” bila je puna uzbuđenja, videli smo dva penala, na kraju i remi u 90. minutu u režiji povratnika Tamija Ejbrahama.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, ali treba istaći da je za to bio najzaslužniji Mile Svilar koji je odlično zaustavio jedan pokušaj Viktora Osimena.

Roma je povela u 59. minutu kada je Paulo Dibala bio precizan iz penala. Prethodno je Žezus zakasnio i nespretno oborio Azmuna, a sudija pokazao na belu tačku. Loptu je namestio Dibala koji je poslao u sam ugao za 0:1.

Veliki preokret Napolitanaca!

Ali, Napoli je uspeo da izjednači posle šest minuta, kada je Olivera uz mnogo sreće i odbitak konačno uspeo da savlada Svilara za 1:1.

Veliki preokret videli smo u 84. minutu kada je Osimen iz penala savladao Svilara za 2:1.Prethodno je Kvarachelija oboren u šesnaestercu, a VAR potvrdio najstrožu kaznu.

I onda, novi šok, povratnik Ejbraham se našao na pravom mestu, izbegao je ofsajd i posle asistencije Endike pogodio za 2:2.

Roma's Edoardo Bove, left, AC Milan's Fikayo Tomori, Roma's goalkeeper Mile Svilar battle for the ball during the Europa League quarterfinal second leg soccer match between Roma and AC Milan at Rome's Olympic Stadium, Thursday, April 18, 2024. (Alfredo Falcone/LaPresse via AP)

Atalanta lako do pobede

Ovaj rezultat najviše je odgovarao Atalanti koja juri Romu i danas je pobedila Empoli – 2:0. Atalanti su bodove doneli Pašalić u 42. minutu iz penala i Lukman u 51. minutu.

Borba za četvrto i peto mesto u borbi za LŠ biće otvorena do samog kraja, Bolonja ima 63 boda, Roma 59, a Atalanta 57, s tim što tim iz Bergama ima i meč manje.