Elita opet stiže u Beograd! Zvezda pregazila Norvežane za novu jesen u Ligi šampiona (VIDEO)

Crvena zvezda će ponovo igrati u Ligi šampiona. Ekipa Vladana Milojevića uspela je da nadoknadi pogodak zaostatka iz prve utakmice sa norveškim Bodo/Glimtom (1:2), i u revanšu na Marakani pred oko 40.000 gledalaca pobedom od 2:0 obezbedi elitni fudbal ponovo od jeseni u Beogradu.

Zasluženo su se crveno-beli našli u krugu od 36 ekipa koje će igrati najjače klupsko takmičenje od septembra i pokazali da uloženi novac (16 miliona evra potrošenih na pojačanja) ipak igra veliku ulogu u fudbalu posle svega.

Bode je odigrao skroman meč, “mnogo su zujali Norvežani, malo meda dali”, pa će se zadovoljiti na kraju Ligom Evrope. Zvezdinim navijačima je laknulo, a i srpskom klupskom fudbalu koji je iz osmog pokušaja dočekao da jedan naš klub izbaci nekoga u Evropi ovog leta.

Vodeći pogodak za srpskog šampiona, koji je odigrao zreo meč, postigao je Brazilac Bruno Duarte iz jedanaesterca u 26. minutu, a posle prekršaja nad Milsonom, koji je glavni sudija iz Italije Davide Masa uočio i pokazao na 11 metara.

Zvezda je dominirala u prvih 45 minuta, imala čak i prečku posle pokušaja glavom Pitera Olajinke, ali se istakao golman Bodea Haikin, koji je rezultatski drži svoj tim u igri. Gosti iz Norveške nisu uputili nijedan šut ka golu koji je čuvao Marko Ilić u prvom delu.

Prvi i jedini put gosti su šutirali 56. malo pre nego što je Marakana eksplodirala. Zvezda je do drugog gola i plasmana u Ligu šampiona stigla u 59. minutu kada je Elšnik izveo korner, a kapiten Uroš Spajić sa peterca glavom savladao golmana gostiju za oduševljenje na najvećem srpskom stadionu.

Bio je to šah-mat Vladana Milojevića za Kjetila Knudsena. Zvezda je do kraja “zatvorila” sve prilaze golu, Bodo pokazao koliko je zapravo fudbalski “tanka” ekipa, pa će crveno-beli u četvrtak od 18 časova zasluženo zauzeti mesto na žrebu u Monaku od 18 časova.