Empoli

Empoli je najprijatnije iznenađenje sezone u Seriji A

Fudbaleri Empolija su u utakmici petog kola italijanske Serije A na gostovanju savladali Kaljari sa 2:0 i tako se privremeno popeli na iznenađujuće visoko treće mesto na tabeli.

Sva drama odigrala se u prvom poluvremenu. Vođstvo je Empoliju doneo Lorenco Kolombo u 33. minutu, preciznim udarcem nakon asistencije Faustina Anjorina.

Na 1:0 je duplirao Sebastijano Espozito u 49. minutu. Nakon intervencije golmana, lopta se odbila pravo na njegova stopala, a on je lako zatresao praznu mrežu.

Ovom pobedom, Empoli je stigao do devet bodova i trenutno se nalazi na trećem mestu tabele, sa skorom od dve pobede, tri remija i bez poraza. Međutim, Napoli, koji ima utakmicu manje, ima isti broj bodova. Kaljari je, s druge strane, i dalje u donjem delu tabele sa samo dva osvojena boda.

U narednom kolu, Empoli će dočekati Fiorentinu, dok će Kaljari gostovati Parmi.

Ovaj trijumf predstavlja veliki uspeh za Empoli, koji se na početku sezone pokazao kao prijatno iznenađenje i još uvek nije nijednom poražen.