Empoli

Empoli je najprijatnije iznenađenje sezone u Seriji A, “srpski derbi” video pet golova

Fudbaleri Empolija su u utakmici petog kola italijanske Serije A na gostovanju savladali Kaljari sa 2:0 i tako se privremeno popeli na iznenađujuće visoko treće mesto na tabeli.

Sva drama odigrala se u prvom poluvremenu. Vođstvo je Empoliju doneo Lorenco Kolombo u 33. minutu, preciznim udarcem nakon asistencije Faustina Anjorina.

Na 1:0 je duplirao Sebastijano Espozito u 49. minutu. Nakon intervencije golmana, lopta se odbila pravo na njegova stopala, a on je lako zatresao praznu mrežu.

Ovom pobedom, Empoli je stigao do devet bodova i trenutno se nalazi na trećem mestu tabele, sa skorom od dve pobede, tri remija i bez poraza. Međutim, Napoli, koji ima utakmicu manje, ima isti broj bodova. Kaljari je, s druge strane, i dalje u donjem delu tabele sa samo dva osvojena boda.

U narednom kolu, Empoli će dočekati Fiorentinu, dok će Kaljari gostovati Parmi.

Ovaj trijumf predstavlja veliki uspeh za Empoli, koji se na početku sezone pokazao kao prijatno iznenađenje i još uvek nije nijednom poražen.

Srpski derbi video pet golova

Fudbaleri Torina pobedili su u “srpskom derbiju” na gostujućem terenu Veronu 3:2, u meču petog kola italijanske Serije A.Strelci za Torino bili su Antonio Sanabrija u 10, Duvan Zapata u 34. i Če Adams u 79. minutu.

Gol za Veronu postigao je Grigoris Kastanos u 12. i Danijel Moskera u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Verona je od 21. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Pavel Davidovič.

Za Veronu je igrao Darko Lazović, dok je za Torino nastupao Ivan Ilić. Obojica su zamenjeni. Za goste je branio Vanja Milinković-Savić, naravno, ceo meč.

Torino je prvi na tabeli sa 11 bodova, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Udinezea. Verona je na devetom mestu sa šest bodova.

U narednom kolu, Torino će dočekati Lacio, dok će Verona gostovati Komu.