Diogo Žota posvećuje gol Luisu Dijazu, Printscreen: +foot direct

“Enfild” ujedinjen za Dijaza “pojeo” Notingem: Vila “teroriše” kod kuće, kriza Brajtona i Vest Hema

Aston Vila se uključila u trku za titulu, a kako i ne bi kada kod kuće samo ređa pobede. Liverpul je nova tri boda posvetio Luisu Dijazu koji je u prethodna 24h proživeo veliku dramu, dok je Fulam izvukao bod u Brajtonu.

Aston Vila 5/5 na “Vila parku”

Debitanti iz Premijer lige, ekipa Lutona, nisu imali šansu na “Vila parku” u Birmingemu, ali tu su padali ove sezone i veći do njih. Aston Vila je rutinski slavila 3:1.

Peta pobeda u pet utakmica na domaćem terenu, takav je učinak čete Unaija Emerija koja u prvoj trećini sezone ističe kandidaturu za visok plasman. Zašto ne i za napad na prvo mesto. Sve su završili za nešto više od sat vremena meča, pogađali su Mekgin i Dijabi uz autogol Lokira.

Počasni pogodak za goste je u stvari bio autogol golmana Emilijana Martineza. Bila je to pomalo komična scena, jer je njegov saigrač hteo glavom da izbaci loptu u korner, ali je ona pogodila prečku, potom pogodila u leđa Argentinca i završila u golu.

Na “Enfildu” pobeda za Dijaza

Nije bilo lako igračima Liverpula da se koncentrišu i spreme za duel protiv Notingem Foresta. Luis Dijaz je proživljavao porodičnu dramu prethodnih više od 24 sata. Njegovi roditelji su bili kidnapovani u Kolumbiji, ali srećom su spaseni.

Zato ga nije bilo ni u protokolu za meč, a da mu bude srećan završetak ovog dana posle oslobođenja roditelja, potrudili su se njegovi saigrači. Tandem Diogo Žoga – Darvin Nunjez su to učinili za nešto više od pola sata igre.

Najpre je Portugalac u 31. minutu postigao vodeći gol koji je posvetio upravo Kolumbijcu podigavši njegov dres sa brojem 7 visoko ka navijačima. Potom je pogodio i Urugvajac, takođe posvećujući pogodak saigraču iz ofanzive.

Da sve bude gotovo do poluvremena se potrudio Mohamed Salah, mada je to više posledica greške golmana Tarnera. Soboslai je poslao dugu i visoku loptu ka Egipćaninu, Tarner je pogrešno procenio let i promašio je, pa je Salahu ostalo samo da pogodi praznu mrežu.

Vest Hem i Brajton u krizi

Everton je upisao pobedu u Londonu 1:0 i naneo Vest Hemu drugi uzastopni poraz u Premijer ligi, a treći u svim takmičenjima.

Trenutak odluke se dogodio u 51. minutu kada je Kalver-Luin doneo tri boda za beg iz zone ispadanja.

I u Brajtonu imaju problema sa formom, i četvrto kolo zaredom nisu upisali trijumf. Ovog puta bod je izvukao Fulam 1:1.

Ferguson je u 26. minutu doneo prednost domaćima, ali je Palinja u drugom poluvremenu poravnao i postavio konačan rezultat.

Saša Lukić je ušao u igru u 92. minutu umesto Ivobija.