Mlada reprezentacija Srbije poražena je od Engleske rezultatom 3:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo U-21.

Englezi su ipak druga galaksija za Srbiju: Orlići sad nisu primili 9, ali makar nije bio ni debakl

Mlada reprezentacija Srbije poražena je od Engleske rezultatom 3:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo U-21. Igrači Ljubinka Drulovića ponovo su pokazali da su miljama daleko od mnogo boljih Engleza.

Na kraju rezultat i nije bio sramotan kao pre mesec dana. Tada je U-21 reprezentacija Srbije poražena sa prevelikih 9:1 od Engleske, a posle debakla tadašnji selektor Dušan Đorđević napustio je klupu “Orlića”.

Nadmoć su Englezi pokazali već na startu utakmice u petom minutu kada je gol zabio igrač Šefilda Džejms Mekati. On je oduzeo loptu na dvadesetak metara od našeg gola, te uputio šut. Lopta je zakačila jednog defanzivca i komično lobovala golmana TSC-a Veljka Ilića.

Drugi gol ponovo je delo veznog igrača poreklom iz Škotske u 19. minutu, a konačan rezultat postavio je igrač Liverpula Harvi Eliot u 55.

Engleska je moćna u mlađim kategorijama, a danas smo pisali da im je tim vredniji čak osam puta od srpskog. Što se tiče plata Harvi Eliot, strelac trećeg gola zaradi za tri meseca toliko novca da može da kupi našeg golmana.

Srbija je ovim porazom miljama daleko od Eura 2024. pošto posle četiri utakmice ima šest bodova i gol razliku -8, a nalaze se na trećoj poziciji. Englezi su drugi sa 9 bodova, dok su prvi Ukrajinci sa maksimalnih 12. Iza naše reprezentacije nalaze se Azerbejdžan, Severna Irska i Luksemburg.