Fransoa Leteksije
Fransoa Leteksije i Strahinja Eraković; Foto. MN Press

Eraković nastavio žetvu trofeja sa Zenitom: Upisao i asistenciju u goleadi

Fudbaleri Zenita slavili su u Superkupu Rusije rezultatom 4:2, izabranici Sergeja Semaka lako su porazili Krasnodar na svom stadionu u Volgogradu, te podigli prvi trofej u novoj sezoni.

Zenit je na ovaj način posle lude završnice sezone 23/24. i osvajanja titule uspeo da slavi i u ovom takmičenju. Srpski internacionalac Strahinja Eraković odigrao je svih 90. minuta, a odličan nastup upotpunio je i asistenciom u 33. minutu.

Već posle prvog poluvremena dalo se naslutiti i ime šampiona, pošto je aktuelni prvak Rusije vodio sa 3:0. Prvi gol viđen je u 13. minutu kada je Prado postigao za 1:0, samo 20 minuta kasnije na asistenciju Erakovića Vendel je povisio na 2:0. Treći gol viđen je u 42. minutu kada je Glušenkov povisio na nedostižnih 3:0.

U drugo poluvreme Krasnodar je ušao motivisaniji nego u prvih 45. minuta. Za samo 25 minuta postigli su dva gola iizabranici Murada Musaeva, jednini problem bio je što su u tih 25. minuta primili i jedan gol, te je od 70. minuta na semaforu stajalo 4:2 za Zenit.

To je bio i krajnji rezultat, Superkup igra se od 2003. a Zenit je rekorder sa devet pehara, dok CSKA ima dva manje. Eraković je u Zenit došao u julu 2023. i sa ovim klubom ima pehar šampiona Rusije, pobednika kupa i Superkupa.