Fudbaleri Zenita su kroz dramu u poslednjem kolu osvojili 6. titulu šampiona Rusije u nizu, Printscreen: Youtube/Третий Тайм

Erakovićev Zenit kroz dramu do 6. titule u nizu: Pričaće se kako je Dinamo ispustio meč-loptu koju je čekao skoro pola veka

Auuuuh, kakva završnica u borbi za titulu u Premijer ligi Rusije! Na kraju, čini se da je presudilo ono što jedini od tri tima koji su bili u igri, ima u sebi – šampionski mentalitet i gen. Zenit sa Strahinjom Erakovićem je osvojio šesti uzastopni pehar ruskog šampiona.

Dugo će patiti igrači i navijači Dinama iz Moskve i sećati se kakav su zicer ispustili. A sve su imali u svojim rukama, čak im je bio dovoljan i bod u poslednjem kolu da osvoje prvi titulu još od 1976. I na kraju su postali najveći gubitnici.

Tri ekipe su imale priliku za šampionski pehar u poslednjem kolu. Kao što rekosmo, moskovski tim je bio u najboljoj poziciji sa 2 boda više od Zenita i 3 više od Krasnodara. Zenitu je bio potreban poraz Dinama i pobeda nad Rostovom, dok je Krasnodaru bilo potrebno da u direktnom duelu pobedi Dinamo, a Zenit da izgubi.

I na kraju neverovatan rasplet i to u samom finišu mečeva. Dinamo je u Krasnodaru izgubio 1:0 pogotkom Kordobe u 82. minutu. Sa druge strane Zenit je gubio od 54. minuta.

Ipak, tim iz Sankt Peterburga je u 65. minutu sa penala stigao do izjednačenja, a onda je u 85. Artur pogodio za potpuni preokret i titulu.

Strahinja Eraković je odigrao čitav meč.

Saša Ilić mora u baraž za opstanak

A sad malo o donjem delu tabele, gde se našao Pari iz Nižnjeg Novgoroda, koji je nedavno preuzeo Saša Ilić kako bih ih spasio ispadanja. I uspeo je da dođe na pola puta takoreći.

Pariju je trebala pobeda nad Samarom u poslednjem kolu kako bi obezbedio igranje u najvišem rangu takmičenja i sledeće sezone. Ipak, u tome nije uspeo – 1:1.

Ekipa Saše Ilića je gubila od 58. minuta, ali je uspela da stigne do izjednačenja u 77. minutu preko Ze Turba. Zbog toga će morati da igraju baraž za opstanak protiv Urala koji je završio sa istim brojem bodova.

Iz lige su direktno ispali Soči i Baltika.