Brazil's Marquinhos, second left, celebrates with teammate Rodrygo a goal that was later disallowed by a VAR decision for offside during a Copa America Group D soccer match against Costa Rica Monday, June 24, 2024 in Inglewood, Calif. (AP Photo/Ryan Sun)
Fudbaleri Brazila su uzalud slavil gol, na kraju su ostali kratkih rukava, Foto: Beta/AP Photo/Ryan Sun

Evo i senzacije na Kopa Amerika: Brazilci jedva dali gol, a VAR im ga poništio zbog nekoliko centimetara

Imamo i prvu veliku senzaciju na Kopa Amerika. Favorizovani Brazil nije uspeo da pobedi Kostariku u prvom kolu. I ne da nije uspeo da pobedi, nego nije uspeo ni da postigne gol – 0:0 je bilo posle 90 i kusur minuta.

Ni to što su izašli sa supermoćnim napadačkim triom Vinisijus – Rodrigo – Rafinja, nisu uspeli da nađu put do mreže protivnika. Očigledno je da ovoj selekciji nedostaje klasičan napadač.

Brazil's Bruno Guimaraes (5) reacts to a missed scoring chance during a Copa America Group D soccer match against Costa Rica, Monday, June 24, 2024, in Inglewood, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill)

Nisu to promenili ni ulasci bisera Endrika i Martinelija u drugih 45 minuta. Neprobojan je ostao zid “zlatnih dečaka” ispred svog gola.

Doduše, jeste se jednom zatresla njihova mreža. Ali su imali ogromnu sreću, jer je iz VAR sobe utvrđeno da je Vinisijus bio u ofsajdu pre nego što je prebacio glavom loptu za Markinjoša koji je postigao gol.

Bukvalno je odlučilo nekoliko centimetara.

U drugom meču iste grupe Kolumbija je za poluvreme završila posao protiv Paragvaja 2:1.

Munjoz je postigao vodeći pogodak u 32, a deset minuta kasnije je Lerma duplirao.

U drugih 45 minuta su Paragvajci uspeli da smanje golom Ensisa, ali kvalitet da se izvuku iz tolikog zaostatka nisu imali.