Barcelona's Jules Kounde (23) is congratulated after scoring his side's 3rd goal during the Spanish La Liga soccer match between FC Barcelona and Valladolid at the Olympic stadium in Barcelona, Spain, Saturday, Aug. 31, 2024. (AP Photo/Joan Monfort)
Radost Katalonaca (Foto: Beta/AP Photo/Joan Monfort)

Evropa će tek da se trese pred Barsom: Flikova “paklena mašina” igra neverovatan fudbal (VIDEO)

Dok se Real muči na početku sezone, Barselona skuplja bodove i uvećava prednost na tabeli Primere. Nova žrtva Katalonaca je ove subote bio Valjadolid, koji je ispraćen sa “Monžuika” sa čak sedam komada u mreži očajnog estonskog golmana Heina – 7:0 (3:0).

Ono što je posebna odlika ove nove Barselone, a to će imati prilike da se uveri lično i Vladan Milojević, kada Katalonci budu gostovali u Beogradu protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona 6. novembra, je to što je ovaj tim izuzetno energičan.

Nemac Hansi Flik je, već sada je jasno, usadio Kataloncima izuzetan stil – brz povraćaj lopte u posed, jaku odbranu, sjajnu tranizciju, pas igru, napadačku dominaciju… Ovo je jedan od najbržih timova u evropskom fudbalu trenutno, i zaista deluju nezaustavljivo.

Na ovom meču blistao je trostruki strelac, Brazilac Rafinja, koji je pogađao mrežu Valjadolida u 20, 64. i 70. minutu. Pored njega u strelce su se upisali i Levandovski, Kunde, Dani Olmo i Feran Tores, a meč je obeležio sjajnim potezima Lamin Jamal, potvrdivši izuzetnu formu posle Evropskog prvenstva.

Barselona posle četiri kola ima maksimalnih 12 bodova i gol-razliku od čak 13:3, ali mnogo više od svega impresionira stil fudbala Hansija Flika, koji si ispostavlja kao pun pogodak na klupi ovog kluba.

Podsetimo, Barsu su pre Flika vodila samo dva nemačka trenera, ali bez konkretnog uspeha, što je mit koji se ruši pod vođstvom nekadašnjeg selektora Nemačke i osvajača Lige šampiona sa Bajernom. Barselona je posle nekoliko godina opet zabavna za gledanje.

Atletiko slavio u Bilbau

Pored Barselone, uspešan je bio i Atletiko iz Madrida koji je kao gost savladao Atletik u Bilbaou sa 1:0 (0:0), pogotkom Argentinca Anhela Koree u drugom minutu nadoknade. Domaćinu je pre toga poništen pogodak koji je postigao Niko Vilijams u 47. zbog ofsajda.

Espanjol je na svom terenu stigao do premijerne pobede u sezoni protiv Rajo Valjekana od 2:1 (1:1), a pogodak za pobedu domaćeg tima Aleho Veliz je postigao u šestom minutu nadoknade. Majorka je kao gost pobedila Leganes sa 1:0, dok su Valensija i Viljareal podelili bodove (1:1).