Sanderlend - Njukasl, FA kup

FA kup: Poluamateri iz pete lige izbacili poznati klub, Petrović sačuvao mrežu Čelsija

Nastavljen je engleski FA kup. Fudbaleri Njukasla prošetali su se pored komšija i najljućeg rivala Sanderlenda 3:0, dok je najveći šok priredila ekipa Mejdstouna, koja je bila bolja od trećeligaša Stivenidža rezultatom 1:0.

Ono što je definitivno bio najveći šok u dosadašnjem toku dana bio je trijumf petoligaša, dakle amaterskog tima, protiv Stivenidža.

Jedini pogodak pao je sa bele tačke, a postigao ga je Sem Korn u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Njukasl je pobedio u derbiju Var-Tajn na udoban način.

Moglo je biti mnogo drugačije, ali Crne mačke su imale frustrirajući dan. Prvo su postigle autogol u prvom poluvremenu, drugi gol su poklonili gostima, da bi im onda skrivili i penal pred treći gol.

Tada je strelac bio Aleksandar Isak sa bele tačke u 90. minutu. I prvi pogodak koji su sami postigli igrači Njukasla bio je Isakovo delo, dok je autogol bio nedelo Balarda.

Galebovi slavili protiv Stouka

Prošle sezone Brajton je stigao do polufinala FA kupa, a na tom putu u petoj rundi je eliminisao Stouka u gostima (1:0).

Nepunih godinu dana kasnije isti klubovi, isto takmičenje, samo dva kola ranije. Ali, epilog je isti. Galebovi su ponovo uspešno preleteli preko Stouka na Trentu, tako da imaju razloga da se nadaju da će se ponovo naći u završnici ovog, za domaće okvire, izutetno cenjenog takmičenja – 4:2.

Oštrice razbile niželigaša

Šefild junajted se davi na poslednjem mestu Premijer lige, ali u FA kupu ne dozvoljava sebi brukanje. Sa pet izmena u timu u odnosu na duel sa Mančester sitijem “Oštrice“ su razbile kao gosti nižerazredni Gilingem – 4:0.

Utakmica je prošla u znaku mladog Džejmsa Mekatija, koji je najpre asistirao Vilijamu Osuli, inače dvostrukom strelcu, za prvi gol, da bi u drugom poluvremenu i sam dva puta pogodio mrežu gostiju.

Bormut i Votford jedva do pobede

Menadžer Bornmuta Andoni Iraola se baš kockao sa timom u duelu sa Kvins Park Rendžersom, poslao je na teren sastav sa čak sedmoricom novih igrača u odnosu na poslednju utakmicu. I zamalo da mu ta “egzibicija“ dođe glave.

Trešnjice su u gostima slavile sa 3:2 i prošle u četvrtu rundu takmičenja, iako su na poluvremenu gubile 2:0. Na teren su u 46. minutu morali Bruks i Mefam, koji su promenili tok utakmice. Za 20 minuta drugog dela Bornmut je napravio potpuni preokret.

Na ivici najvećeg iznenađenja bio je petoligaš Česterfild, koji je do 76. minuta vodio u gostima protiv Votforda. Ali, sav pritisak Stršljenova nije uspeo da izdrži.

Mileta Rajović je doneo izjednačenje Votfordu, a u petom minutu sudijske nadoknade Dele-Baširu žuto-crveni su pogodili za pobedu i prolaz.

U poslednja četiri subotnja meča trećeg kola FA Kupa pobede i plasman dalje ostvarili su Čelsi, Šefild venzdej, Aston Vila i Svonsi.

Čelsi se igrao sa Prestonom

Čelsi je bio ubedljiv protiv Prestona i pobedu je na Stamford bridžu upisao rezultatom 4:0 (0:0).Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali su Plavci sve to nadoknadili u drugom.

Malo Gusto je poslao odličan centaršut u kazneni prostor Prestona, a Armando Broja koji je bio najviši u skoku i zatresao mrežu. Igrao se 58. minut.

U 66. minutu je bilo 2:0. Kol Palmer je izveo korner, a ovoga puta je najviše skočio Tijago Silva. Proveravao je sudija snimak zbog sumnje da je bilo faula pre gola, ali je sve na kraju bilo čisto.

Samo tri minuta kasnije, novi gol za domaće. Rahim Sterling je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

U 85. minutu 4:0. Ovoga puta je VAR provera trajala malo duže, ali sudija je ostao pri svojoj prvobitnoj odluci da nije bilo faula i da je gol Enca Fernandeza čist.

Šefild venzdej protiv Kardifa

Ako nije bilo golova u prvom poluvremenu na Stamford bridžu, na Hilzborou je prštalo na sve strane.

Vindas je doneo prednost Šefildu nakon samo 69 sekundi igre, a zatim se u narednim minutama istakao golman domaćih Kameron Doson koji je u četvrtom pa u sedmom minutu odbranio dva penala. Prvi je šutirao Vintl, drugi Robinson. Oba igrača Kardifa su bila nemoćna pred Dosonom.

U 38. minutu autogol Sojersa nakon gužve u kaznenom prostoru posle kornera i nepun minut i po kasnije i gol Palmera za 3:0.

Nakon ludila u prvih 45 minuta, konačan rezultat postavljen je u prvom minutu nadoknade. Strelac je za Šefild bio Vilks.

Aston Vila lako protiv Midlzbroa

Činilo se da će Midlzbro i Aston Vila morati da igraju drugi meč, ali Vila na kraju ipak ide u četvrto kolo.

Gol odluke na ovoj utakmici viđen je tek u 87. minutu.Meti Keš je iz daljine poslao pravi projektil i doveo svom timu pobedu. Golman Midlzbroa samo je odmahnuo glavom u neverici.

Vila je tako nakon sedam godina prošla u četvrto kolo FA Kupa.