Bajer Leverkuzen Bajern Minhen

Farmaceuti “mućkaju” lek za Bajern: Moćni Bonifejs prihvatio Kejnovu igru mačke i miša (VIDEO)

Igrači Bajer Leverkuzena nastavili su niz utakmica bez poraza, a posle pet mečeva u okviru Bundeslige nalaze se na deobi prvog mesta sa Bajernom iz Minhena sa osvojenih 13 bodova. Da izabranici Ćavija Alonsa ne gube uzalud bodove pokazali su još jednom u susretu sa novim prvoligašem Hajdenhajmom, a rezultat utakmice sam po sebi govori o igri Bajera – 4:1.

Tok utakmice

Delovali su gostujući fudbaleri beznadežno na terenu protiv “Farmaceuta“, a mrežu gostiju načeo je već u devetom minutu najbolji igrač Leverkuzena, Viktor Bonifejs.

Tračak nade gostima da mogu bar do boda dao je Eren Dinkći koji je postigao izjednačujući gol u 58. minutu.

Međutim, kratko je trajala radost navijača Hajdenhajma. Posle samo pet minuta u 63. Jonas Hofman postigao je gol i vratio prednost Bajeru.

Treći gol za Leverkuzen ponovo je delo Viktora Bonifejsa, ovog puta loptu je sproveo u mrežu sa bele tačke u 74. minutu.
Poslednji ekser zakucao je mladi Marokanac Amine Adli koji je pogodio u 82. minutu, te zacementirao pobedu Leverkuzena na domaćem terenu.

Bonifejs se sa dva gola popeo na treće mesto liste strelaca sa šest pogodaka, na drugom je Hari Kejn sa sedam, a ubedljivo prvi je zvezda Štutgarta Girasi sa čak deset golova u prvih pet kola.

Farmaceuti su slavili na četiri meča, dok su sa aktuelnim šampionom igrali nerešeno u četvrtom kolu 2:2.

Svakako, zaludeli su ovi momci mnoge neutralne navijače u celom svetu, a već na početku sezone deluje da će oni biti glavni i jedini konkurenti minhenskom Bajernu u borbi za naslov prvaka Nemačke.

U drugom meču dana između Ajntrahta iz Frankurta i Frajburga bilo je nerešeno – 0:0.