leverkuzen

Farmaceuti prvi u Bundesligi: Dortmund i Ajntraht podelili bodove posle goleade

Pobeda Leverkuzena u okviru 9. kola Bundeslige i to protiv Frajburga, bilo je 2:1.

Nismo navikli da čekamo dugo do prvog gola Leverkuzena ove sezone, ali je ovoga puta bilo vredno čekanja.

Bio je 36. minut kada je Florijan Virc lomio svog protivnika, popravljao je svoj ugao za šut, na kraju je procenio da može da savlada protivničkog golmana i uspeo je u toj nameri, fantastičan gol za 1:0.

Ponovo je Virc bio taj koji je napravio ključne poteze za gol domaćina. Bio je 61. minut kada je na semaforu pisalo 2:0, Virc je prodirao po levoj strani, na kraju se izborio da lopta dođe do Hofmana koji šutira i pogađa stativu. Međutim lopta se od nje odbila u leđa golmana Atubolua, epilog je jasan, velika prednost za domaće.

Nije tu bio kraj

Uspeli su gosti da se vrate u meč.

“Skraćeni korner” sa leve strane, Grifo je izveo slobodan udarac, Gulde je bio na pravom mestu za 2:1.

Uspeo je Leverkuzen da sačuva svoju mrežu, sasvim zaslužena pobeda na kraju “farmaceuta” koji su ponovo na prvom mestu Bundeslige.

Ćabi Alonso je postao prvi trener “aspirindžija” koji je vezao 8 uzastopnih pobeda još od kad je klub ušao u Bundesligu 1979. godine.

Ovo je drugi duel današnjeg programa, a u prvom meču videli smo pravu goleadu. Ajntraht i Borusija remizirali su 3:3.