Feliks tukao, sudija mu praštao, a onda ukrao Barseloni preokret u 94. minutu

Barselona je u poslednjoj utakmici 9. kola španske LaLige gostovala Granadi i to je meč koji nam je priredio potpuno ludi finiš, a veliku ulogu imao je Žoao Feliks. Na stadionu “Nuevo Los Karmenes” videli smo meč u kome je gost imao 81 odsto lopte u nogama, što je gotovo nezabeleženo u modernom fudbalu. Isto tako i duel u kome je domaćin vodio 2:0, a Barselona u završnici stigla do gola za pobedu, ali joj je poništen.

Krenimo redom. Brajan Saragosa bio je već viđen da mu se podigne spomenik ispred stadiona jer je u 1. minutu doveo Granadu u prednost. A onda u 29. je duplirao i doveo ekstazu do tačke pucanja.

Međutim, Barsa je krenula na put povratka, a prvi korak napravio je mladi Lamin Jamal. U prvom minutu nadoknade pred odlazak na veliki odmor je zatresao mrežu i omogućio potpuno otvoren meč u nastavku.

Čekali smo prava uzbuđenja do samog finiša

Najpre je u 88. minutu Serđi Roberto postigao gol za 2:2, ali… Nakon što je Žoao Feliks bez lopte i bez ikakvog razloga udario Valjeha, a onda i Kaljehona. Obojica su pali kao pokošeni, a sudija Karlos Del Sero Grande je to video i prećutao.

Domaći navijači su bili zabezeknuti time, ali nije bilo vremena za tugovanje. Već u sledećem napadu je Saragosa mogao do het-trika, ali mu je šut iskosa sa desne strane ostao na stativi! Zna se kako to ide u fudbalu. Sledi kazna…

Žoao Feliks; Foto: Beta/AP/Fermin Rodriguez

I ona je došla u 94. minutu kada je “prestupnik” Žoao Feliks dao gol za preokret Barselone. Ali, ovog puta nije bio miljenik sudije. Del Sero Grande je procenio da je Feran Tores bio u ofsajdu, iako nije uticao na igru, pa je poništio gol Feliksa. Na neki način, time je pravda i zadovoljena.

Barselona je treći put odigrala nerešeno u prvenstvu, a drugi put u poslednje tri utakmice i treća je na tabeli sa 21 bodom. Prvi je Real Madrid sa 24, a druga je Đirona sa 22 boda. Granada je treću uzastopnu utakmicu završila remijem i pretposlednja je na tabeli sa šest bodova.