Fenerbahce's Dusan Tadic, right, plays the ball next to Spartak Trnava's Kristisn Kostrna during the Europa Conference League group H soccer match between Fenerbahce and Spartak Trnava at Sukru Saracoglu stadium in Istanbul, Turkey, Thursday, Dec. 14, 2023. (AP Photo/Francisco Seco)
Dušan Tadić; Foto: Beta/AP Photo/Francisco Seco

Fenerbahče briljira: Tadić promašio penal, zaboravljeni Turčin postigao četiri gola

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su u gostima ekipu Istanbulspora sa ubedljivih rezultatom 5:1 u meču 19. kola turske Superlige.

U ekipi Fenerbahčea briljirao je Čengiz Under, koji je postigao četiri gola za svoj tim. On se upisao u strelce u šestom, a potom i u 34., 44. i 46. minutu.

Jedan gol za gostujući tim postigao je Edin Džeko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Tadić jedina slaba tačka Fenera

Na ovom meču se nije proslavio kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić koji je bio starter u ekipi Fenerbahčea, a imao je priliku da se upiše u strelce u 63. minutu sa penala. Međutim, njegov udarac sa 11 metara je zaustavio golman Istanbula Alp Arda.

Srpski fudbaler je potom zamenjen u 77. minutu. Jedini gol za Istanbul postigao je Muamer Sarikaja u 32. minutu.

Fenerbahče se nalazi na prvom mestu na tabeli turske Superlige sa 47 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Konju.

Istanbul je poslednji na tabeli turskog šampionata sa samo pet bodova, a ovaj klub u narednom kolu gostovaće Adani.