Makazice Pavoletija za pobedu Kaljarija u 99. minutu, Printscreen: Arena Sport

Filmski preokret na Sardiniji: Kaljari u nadoknadi uzeo Sasuolu sva tri boda, lude makazice u 99. za pobedu

Kakva ludnica na Sardiniji! Možda nije najbolja, ali sigurno jedna od najbolji utakmica u Seriji A ove sezone. Neverovatno čudo su izveli fudbaleri Kaljarija koji su od izgubljenog meča napravili pobednički 2:1. U Sasuolu će im biti potrebni dani da se oporave od ovoga.

Uh, uh, uh, kakva dramatična završnica i kakva eksplozija emocija. Gosti su imali ne u ruci, nego su maltene već upisali bili nova tri boda na tabeli. Martin Erlić im je doneo gol već u 7. minutu.

Ipak, problemi su počeli kada je Tresoldi dobio drugi žuti karton. Domaćini su tada osetili da sa igračem više moraju još jače i snažnije da napadaju. To su i činili, opsedali su gol Konsilija, ali nikako nisu uspevali da ubace loptu u mrežu.

Tako je došla i sudijska nadoknada vremena i onda u 93. minutu Lapadula uspeva u cilju svih ciljeva. Bio je to prvi trenutak erupcije emocija vatrenih Sardinjana na tribinama. Ali ne i kraj.

Nisu se zaustavili domaći time, osetili su da je protivniku “voda do grla” i da u tih još nekoliko minuta mogu do potpunog preokreta. Do njega su i došli, ali kako. U 99. minutu i trenutkom fudbalske majstorije heroja Pavoletija.

Ima li šta bolje od toga da svom timu donesete pobedu u poslednjim minutima sudijske nadoknade? Ima, da to učinite “makazicama”.

Pričaće i Apenini, ali i Evropa u ovom meču. Pogotovo što je Sasolo pre nadoknade zatresao drugi put mrežu, ali je gol poništen zbog vrlo malog ofsajda. I eto šta im se dogodilo.

Inače, naš Uroš Račić je bio vrlo, vrlo dobar u gostujućem timu tokom 81 minuta koliko je proveo na terenu.

Empoli izašao iz zone ispadanja

Fudbaleri Empolija i Lećea remizirali su rezultatom 1:1 u pretposlednjem meču 15. kola Serije A

Nakon sjajnog starta sezone, Leće i dalje ne može da upiše pobedu, a ovo danas im je bio četvrti vezani remi. Sa druge strane, Empoliju je bio drugi remi u nizu, dovoljan za beg iz opasne zone.

Oba gola pala su u drugom poluvremenu, gosti su poveli u 64. minutu kada je Banda pogodio posle asistencije Gonzalesa. Empoli je uspeo da izjednači sedam minuta kasnije kada je Rafia autogolom postavio konačnih 1:1.

Inače, u timu Lećea je od 60. minuta igrao Nikola Krstović. Leće je sada 14. na tabeli sa 17 bodova, Empoli je 17. sa 12.

Poslednja utakmica kola igra se u Kaljariju gde u prvom poluvremenu domaći tim gubi od Sasuola 1:0 golom Martina Erlić. Hrvatski defanzivac je glavom smestio loptu u gol Kaljarija, u ststavuSasuola od prvog minuta na terenu je Uroš Račić.