Fiorentina Napoli

Fiorentina pokorila Napulj: Italijano očitao lekciju Garsiji

Lako, razigrano i ubedljivo je danas prešla Fiorentina preko stadiona “Dijego Armando Maradona” i uzela nova tri velika boda u derbiju osmog kola Serije A protiv Napolija. Vrlo loše su izgledali domaći, koje kao da je uzdrmao poraz od Real Madrida u Ligi šampiona sredinom sedmice – 1:3 (1:1).

Nije Napoli ličio na onaj stari, napadački orijentisan tim. Ali ruku na srce i Fiorentina je uspela u tome da ih spreči. Dobrom odbranom, ekipa u ljubičastim dresovima stigla je do pobede kojom je pretekla svog rivala na tabeli i izbila na četvrto mesto.

Italijano je večeras očitao lekciju Garsiji, da ne beše kikseva protiv Lećea i Frozinonea, Viola bi sada delila prvo mesto sa Milanom.

Tri gola Fiorentine – i penal za Napoli

Krenuo je jako Napoli, koji je bio u velikoj šansi već u šestom minutu kada je Di Lorenco poslao loptu malo iznad prečke.

Međutim, minut kasnije na drugoj strani Josip Brekalo je pokupio odbitak i poslao ga u donji desni ugao za 1:0 i vođstvo Fiorentine. Dobro je Fiorentina posle ranog vođstva čuvala loptu i kontrolisala situaciju na terenu, međutim dok se čekao kraj poluvremena, nesporazum u odbrani gostiju se završio tako što je Teraćano morao da sruši Osimena i napravi penal. Nigerijac se izgleda odljutio posle onog nedavnog “tik-tok skandala” pa je preuzeo odgovornost i pogodio.

Nadali su se domaći navijači da će na tim krilima i nastaviti njihovi fudbaleri, ali Bonaventura je sasekao ista ta krila i okačio ih na leđa Fjorentine u 63. minutu meča. Bio je to novi težak udarac za Napoli. Nije tu bio kraj, Fiorentina je potvrdila da je zaista mnogo bolja u ovom meču golom Nikolasa Gonzalesa u trećem minutu nadoknade.