MIHAILO IVANOVIC , fudbaler Vojvodine na utakmici Lige Konferencije protiv APOELa, na stadionu Karadjordje. Novi Sad, 03.08.2023. foto: MN Press / jg Fudbal, UEFA Liga Konferencije, Vojvodina, APOEL
Dvostruki strelac: Ivanović (Foto: MN press)

Firma se pobunila, Voša ipak slavila: Spretni Ivanović “izbušio” gume Traktoristima (VIDEO)

Vojvodina je slavila na otvaranju devetog kola Superlige protiv IMT-a sa 2:1. Dvostruki strelac za Novosađane bio je Mihalo Ivanović u 12. i 73, dok je pogodak za goste dao Miloš Luković u 41. minutu.

Meč je počeo u kamernoj atmosferi jer je “Firma” bojkotovala utakmicu zbog termina u kome je meč odigran. Na ogradi je fudbalere oba tima dočekao transparent: “Fudbal se igra vikendom”.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji domaćina koji je stvarao šanse, postigao gol preko Mihaila Ivanovića u 12. minutu (asistirao mu Brazilac Indio), ali to ipak nije bio dovoljno da domaćin ode na odmor sa prednošću.

Gosti su kaznili neopreznu Vojvodinu pred kraj prvog poluvremena, kada je onaj drugi Luković uspeo da postigne pogodak u 41. minutu za 1:1.

Isti igrač je imao nekoliko šansi da donese prednost svom timu u drugom poluvremenu, IMT je odlično odigrao i pokazao je zube u nastavku, ali se onda desila obrnuta situacija. Vojvodina je uspela da stigne do gola u 73. minutu.

Rezervista Kembel je dobro povukao kontru, poslao loptu na levu stranu ka Đorđeviću koji je fantastično pronašao Ivanovića za njegov drugi gol i konačnih 2:1 i četvrtu vezanu pobedu na “Karađorđu”.