Nišlije Pazarci
Adem Ljajić (Foto: MN press)

Forma je prolazna, klasa večna: Čarobnjak Ljajić dao het-trik, ali TSC je Real za Novi Pazar (VIDEO)

TSC iz Bačke Topole pobedio je kao gost Novi Pazar sa 4:3, na otvaranju 28. kola Superlige Srbije koje je proteklo u znaku jednog čoveka – Adema Ljajića, koji je postigao het-trik.

Plejmejker Pazaraca doneo je, najpre, preokret svom timu za samo šest minuta na meču sa Vojvođanima. TSC je poveo preko Miloša Pantovića u devetom minutu, ali samo što je lopta krenula sa centra Ljajić je dao evrogol za izjednačenje.

Fintom je izbacio čuvara, a onda sa 18 metara majstorski poslao loptu pravo pod prečku nemoćnog golmana mlade reprezentacije Veljka Ilića. Fantastičan šut.

Pazarci su u sledećem napadu stigli do još jednog gola. Jedan igrač domaćeg tima je oboren u šesnaestercu, a glavni sudija je odmah pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je, pogađate ko – Ljajić, koji je tako stigao do drugog gola na meču.

TSC je u 25. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Aleksandar Ćirković. Bio je to njegov 12 gol u sezoni posle sjajnog prodora po levoj strani kada je sve sjajno odradio i pokazao da je odlično pojačanje za tim iz Bačke Topole.

Gosti su rešili utakmicu za samo četiri minuta na startu drugog pluvremena. Oba pogotka dao je Ivan Milosavljević, kome su ovo bili prvi pogoci u sezoni.

Prvi je dao u 51. posle lepe kombinacije sa desnim bekom Cvetkovićem, a drugi u 55. iz slobodnog udarca, kada se sklonio jedan fudbaler Novog Pazara iz “živog zida” i olakšao mu posao.

Probao je Novi Pazar u finišu da se vrati u meč rezultatski, ali se TSC dugo i dobro branio. Defanzivac domaćina Ebenezer Anan je isključen u 88. minutu, a u 94. Ljajić je iz slobodnog udarca po zemlji postigao treći gol na meču za konačnih 3:4.

Ovom pobedom tim Žarka Lazetića je prišao Partizanu na samo pet bodova (uz meč više), dok Novi Pazar i dalje deli osmo mesto sa Napretkom, takođe uz utakmicu više.