Atalanta's El Bilal Toure reacts during the Europa League round of sixteen, first leg, soccer match between Sporting CP and Atalanta at the Alvalade stadium in Lisbon, Wednesday, March 6, 2024. (AP Photo/Armando Franca)
Bilalu Tureo je poništen fantastičan gol makazicama

Fortuna nije Atalantina “Boginja”: Tri puta u stativu i poništen gol “makazicama” spasili Sporting

Nadimak Atalante jeste “Boginja”, ali Fortuna (boginja sreće u rimskoj mitologiji), nije bila na njenoj strani ove noći u Lisabonu. Italijanski tim je odigrao 1:1 protiv domaćeg Sportinga u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Tri puta pogađali stativu.

I više mogu da žale gosti koji su po svemu bili bolji na terenu, ali nisu imali sreće da lopte posle šuteva umesto na okviru gola završe u mreži.

Za lisabonske “lavove” počelo je najbolje moguće kada je u 17. minutu Trinkao “spojio” sa golom Paulinja. Lagana egzekucija za 1:0 i veliko slavlje na stadionu. Ali to je u stvari bio signal za Gasperinijevu četu da se uozbilji i zaigra na nivou kakvom ume.

Nije prošlo mnogo od vodećeg gola domaćih, a već se tresla stativa. Holm je fantastično prošao i tukao u dalji golmanov ugao, ali samo je pogodio stativu. Dva minuta kasnije još jedan trenutak koji je dao naznaku da sreća neće biti uz Atalantu. Skamaka je tukao sa distance i opet okvir gola.

Ipak, vratilo mu se to u 39. minutu kada se dogodila loša reakcija i nesporazum u komunikaciji između štopera i golmana Sportinga. Uzeli su igrači gostiju loptu, ona je došla do Skamake, koji se sjajnom fintom oslobodio čuvara i preciznim udarcem pogodio sam ćošak gola.

U drugom poluvremenu i treći put stativa. Ovog puta sreća nije pratila ni Lukmana. Mora se priznati da su jednom stativu pogodili i domaćini.

I u samom finišu najlepši trenutak na utakmici. Ture je uhvatio “makazice” i postigao prelep gol. Radost nije dugo trajala, posle reakcije iz VAR sobe i gledanja snimka, videlo se da je postojao ofsajd i pogodak je poništen.

Odluka o tome ko će proći u četvrtfinale pašće 14. marta u Bergamu.