Ibrahim Tanko dao gol za pobedu Javora, Printscreen: Youtube/Arena Sport TV

Francusko-nigerijska veza gurnula Železničar na dno Superlige: Tanko debelo presudio Surduličanima

Tri utakmice i tri pobede gostiju u nedeljnom programu 10. kola Superlige Srbije. Baš kao Partizan u Kruševcu, tako su slavili i Javor u Surdulici i Radnički 1923 u Pančevu.

Kragujevčani su uspeli da pobegnu sa poslednjeg mesta na tabeli trijumfom 2:0 i tu poziciju prepuste, upravo današnjem rivalu, Železničaru.

Francusko-nigerijska saradnja bila je kobna po domaćina na stadionu “Mladost”. Nigerijac Džefri je na asistenciju Francuza Salija doveo goste u vođstvo već u 7. minutu.

Pobeda je potvrđena u 82. minutu preko Bevisa, drugog francuskog fudbalera u redovima Radničkog, kom je asistirao Jovanović.

Time su gosti stigli do drugog trijumfa u sezoni, dok je Željezničar upisao treći uzastopni poraz.

Javoru 3 boda u Surdulici

U prvom meču dana Javor je prekinuo niz od dva poraza u nizu i došao do pobede nad Radnikom 1:0.

Stelac gola odluke bio je Ibrahim Tanko. Drugi vikend zaredom je postigao pogodak i pogurao svoj tim ka sredini tabele.

U 10. kolu Superlige je preostalo još da se odigra meč između Voždovca i Novog Pazara u ponedeljak, a kvote možete pogledati OVDE.