Prekinut meč zbog pretnji sudiji, Printscreen: Youtube/Game In Frame

Fudbaler pretio sudiji da će ga izbosti nožem: Meč odmah prekinut, ekipa diskvalifikovana

Neverovatna vest stiže iz SAD, gde je utakmica kvalifikacija za US open kup u fudbalu, između Njujork Parsipijan Fridomsa i Njujork Renegejdsa, prekinuta zbog pretnji glavnom sudiji. Da stvar bude gora izrekao ih je fudbaler na terenu.

U trenutku prekida, u 76. minutu, domaćin je imao vođstvo 3:0. Fudbaler Renegejdsa, Džonatan Silveira je dobio žuti karton zbog faula. Takva odluka je izazvala nezadovoljstvo među navijačima, kao i među igračima.

Gostujući fudbaleri su okružili glavnog abitra baš ispred svoje klupe sa rezervnim igračima. Johans Aleksander je iz daljine nešto dobacivao sudiji, ali mu se sve više približavao. Igrači oba tima su stali između njih dvojice.

Međutim, to nije sprečavalo besnog fudbalera da upire pristom ka arbitru i da mu nešto izgovara. Prema različitim izvorima, razlikuju se i rečenice koje je izrekao, ali je svima zajedničko da je reč bilo o pretnji ubadanjem.

Ako te vidim na ulici, j***no ću te izbosti”, “Ako te uhvatim napolju, j***no ću te upropastiti“, su rečenice koje se pominju da ih je izgovorio navodno Aleksander. Odmah nakon toga sudija je tri puta dunuo u pištaljku, čime je meč prekinuo u 76. minutu.

Nekoliko dana kasnije je potvrđeno da je ekipa Renegejdsa diskvalifikovana iz takmičenja.