Ašraf Hakimi slavi gol PSŽ Marselj
Ašraf Hakimi (Foto: Beta/AP)

Fudbalerima Marselja je bolje da se ne vraćaju kući: PSŽ ponizio Olimpik u najvećem derbiju Francuske (VIDEO)

Fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su i zvanično da prebrode rezultatsku krizu u koju su zapali početkom sezone. Sada je tim iz Pariza ponizio Olimpik iz Marselja u najvećem derbiju Francuske. Konačan rezultat bio je 4:0.

Pored svih problema koje su uprava i sada već bivši trener Marselja Marselino imaju sa navijačima, koji su pretili i njihovoj ličnoj bezbednosti, pa su stoga ovi napustili klub, bilo je jasno da nešto brzo mora da se promeni, ali ta promena nije došla ove nedeljne večeri.

Već u 8. minutu Ašraf Hakimi je bio precizan za 1:0.

Na semaforu je u 37. pisalo 2:0, a pogodak je postigao Rendal Kolo Muani.

Sve je bilo gotovo u drugom minutu drugog poluvremena, kada je Gonsalo Ramos dao gol za 3:0.

Posle toga, PSŽ je spustio iz pete u drugu brzinu, tempo je opao, a igrači gostujućeg tima moraće da se ozbiljno zabrinu za to šta ih čeka kada se vrate na vreli jug Francuske.

Da stvari budu gore po južnjake, Ramos je i u 89. minutu bio precizan za konačnih 4:0.

Parižani su se na ovaj način poravnali sa Monakom na trećem mestu sa po 11 bodova, dok je Olimpik tek sedmi, iako je pre nedelju dana mogao da se popne na sam vrh tabele.