Austria's Marcel Sabitzer, centre, celebrates after scoring his side's second goal during the Euro 2024 group F qualifying soccer match between Austria and Belgium at the Ernst Happel stadium in Vienna, Austria, Friday, Oct. 13, 2023. (AP Photo/Florian Schroetter)
Slavlje Austrijanaca (Foto: Beta/AP Photo/Florian Schroetter)

Fudbalski hipsteri imaju za koga da navijaju u Nemačkoj: Austrija overila osmu vizu za EURO

Reprezentacija Austrije postala je osma ekipa koja je osigurala plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine pošto je u susretu F grupe na gostovanju pobedila Azerbejdžan sa 1:0.

Pogodak odluke postigao je Marsel Zabicer iz jedanaesterca u 48. minutu, a kazneni udarac skrivio je Rahil Mamadov igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Najbliže golu domaćin je bio u 90. minutu kada je Toral Bajramov pogodio stativu iz izgledne prilike. U poslednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje jer je Gido Burgštaler dobio drugi žuti karton.

Austrija sada ima 16 bodova kao i vodeća Belgija, dok trećeplasirana Švedska ima 10 bodova manje, i još tri utakmice ispred sebe, što znači da više ne može da stigne do jedne od prve dve pozicije.

Do kraja kvalifikacija Belgija i Austrija će se boriti za prvo mesto u grupi, trenutno su bodovno poravnati, ali Belgija ima i susret manje.

Osim Austrije i Belgije, plasman na EURO već su osigurali i Francuska, Portugalija, Španija, Turska i Škotska, i naravno domaćin Nemačka.

Plasman Austrije na EURO je lepa vest i za “fudbalske hipstere” koji važe za najvernije navijače ove reprezentacije. Fudbalski hipsteri su ljudi koji biraju nacionalni tim za koji navijaju na velikim takmičenjima sa kojim nemaju veze samo da bi bili drugačiji od drugih.