fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv IMT na stadionu Rajka Mitica, Beograd, 03.04.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, IMT
Omri Glazer je spasio Zvezdu da primi makar jedan gol od IMT-a, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Glazer opet “vadio kestenje”: Zvezdini rani golovi i lekcija IMT-u da šanse protiv šampiona ne smeju da se propuštaju

Omri Glazer je bio ponajbolji pojedinac u pobedi Crvene zvezde nad davljenikom IMT-om 2:0, kojom je nastavljena serija pobeda.

Četvrta uzastopna pobeda crveno-belih, a osma u prolećnom delu sezone za vraćanje 4 boda viška u odnosu na Partizan.

– Dobro smo otvorili utakmicu, što je jako bitno. IMT je pravio probleme, što mi se ne sviđa. To sam pričao i igračima na poluvremenu. Tražili smo treći gol da zatvorimo utakmicu. Lako smo dolazili do ofanzivne trećine, ali blok igrača IMT nismo probili. Imamo vremena da ispravimo sve i da radimo. Nemamo mnogo vremena, sledi gostovanje u Surdulici – rekao je Vladan Milojević.

Njegova ekipa nije dozvolila iznenađenje protiv “traktorista” koji se grčevito bore za opstanak. I odličan utisak su ostavili gosti na “Marakani”, štaviše, neki bi rekli i da su zaslužili makar gol. Zašto se to nije dogodilo najviše je “kriv” pomenuti Omri Glazer.

Šljivić pokazao talenat

Aktuelni šampion Srbije je golove postizao na početku oba poluvremena i tako hvatao “na spavanju” protivnika. U 4. minutu je talentovani Jovan Šljivić pokazao zašto se smatra velikim biserom srpskog fudbala.

Odličnu loptu je dobio na levu stranu od Kange, projurio pored Lutovca i onda iz nimalo lake pozicije, iskosa i pored igrača IMT-a uspeo da šutne loptu u dalji golmanov ugao.

Gosti su do izjednačenja mogli manje od 5 minuta kasnije kada je odlično šutirao Kijevčanin sa distance. Izraelac je bio oprezan i refleksom uspeo da skrene loptu u korner. Radočaj je u 22. minutu takođe uspeo da šutira pored trojice defanzivaca Zvezde, ali direktno u Glazera.

Rodić kaznio lošu komunikaciju

Žan-Filip Kraso je dobio prvi put ovog proleća pravu priliku kod Vladana Milojevića. Počeo je prvi meč u startnoj postavi, ali moraće bolje da rešava situacije kao što je imao u 25. minutu ako misli da se izbori za veću minutažu.

IMT je primio gol i u 3. minutu drugog poluvremena. Ovog puta je došlo do loše komunikacije dvojice igrača IMT-a na 17-18 metara od svog gola. Milan Rodić je iskoristio tu njihovu neopreznost, uzeo loptu i uputio levom nogom filigranski precizan udarac u donji desni ugao za 2:0.

Najbolju šansu za goste je imao Radočaj, ali je tu Omri Glazer pokazao zašto jeste vrhunski golman i da Zvezda mora da ga zadrži na leto. Neverovatno je kako je sa jedne strane gola stigao na drugu i zaustavio udarac Radočaja sa manje od 5 metara.

U 63. minutu je sudija Miloš Milanović pokazao na “belu tačku”. Ipak usledila je reakcija iz VAR sobe, pogledao je snimak i poništio svoju odluku. Posle šuta Stamenića jeste lopta pogodila u ruku igrača IMT-a. Međutim, on je uklizao da izblokira, a lopta se odbila od njegove noge u ruku, dok je bio okrenut leđima. Čini se ispravna odluka arbitra.