Nesrećni golman Etiopije (Foto: Printscreen/Twitter)

Gol kakav se ne viđa svakoga dana: Golman ga dao kolegi sa 80 metara (VIDEO)

Pogodak dana stiže nam iz Afrike. Etiopija i Lesoto su odigrali prijateljski meč, gosti su slavili sa 2:1, a utakmica će ostati upamćena po nestvarnom golu koji je postigao golman Sekuan Moran.

Igrao se fniš prvog poluvremena, Lesoto je desetak minuta ranije poveo golom Tabe, a lopta je potom došla do golmana Morana koji je hteo da je ispuca sa svoje polovine i tom prilikom savladao kolegu na drugoj strani.

“Đule” koje je u 42. minutu ispalio gostujući čuvar mreže letelo je sigurno 80 metara i za tri sekunde i prevarilo golmana Etiopije Saida Haptamua za 2:0.

Domaćini su nastavku smanjili rezultat preko Tafesa Solomona u 48. minutu, ali nisu imali snage za potpuni preokret špa je golman Lesota apsolutni heroj svoje nacije ovog četvrtka.