David Min postiže gol sa skoro pola terena, Printscreen: ESPN

Gol sa pola terena, pa preokret za 11 minuta posle 0:2, a ceo spektakl gledao Kristijan Belić sa tribina

Jedan od luđih mečeva i preokreta ove sezone u Holandiji su odigrali fudbaleri AZ Alkmara i RKC Valvajka, a na kraju se pobedi 3:2 radovao domaćin.

Još jednom se na delu pokazalo nepisano fudbalsko pravilo koje je izrekao legendarni Milan Živadinović da je 2:0 najopasniji rezultat. I njega su na svojoj koži osetili gosti iz Valvajka.

A činilo se da je domaćin “ubijen u pojam” golovima Davida Mina u prvom poluvremenu. Pogotovo kad je u 42. minutu iz kruga na centru terena šutirao i pogodio mrežu Alkmara.

Ali to je izazvalo potpuno suprotnu reakciju igrača AZ-a koji su izašli na teren kao druga ekipa. U 66. minutu je Sugavara smanjio, a u 77. Sadik izjednačio da bi Pavlidis 2 minuta kasnije doneo vođstvo domaćinu. Preokret za samo 11 minuta.

Sve to je sa tribina posmatrao bivši igrač Partizana Kristijan Belić, koji nije bio u konkurenciji za tim Alkmara zbog parnih kartona.