Šefild - KPR; Foto: X/Andy Childe

Gol u Čempionšipu kao u školskom dvorištu: Neverovatna scena u nadoknadi – gde je lopta?

Popodne u Engleskoj je obeležio Erling Haland nastavkom dominacije, Nikola Milenković pokoravanjem “Enfilda”, ali i jedna nesvakidašnja situacija u Čempionšipu. U pitanju je meč koji su na stadionu “Hilsborou” u Šefildu odigrali Vensdej i Kvins Park Rendžers.

Ovaj susret 5. kola druge engleske lige nam 92 minuta nije ponudio gotovo ništa, a onda smo za četiri minuta videli dva. Po jedan na obe strane za konačnih 1:1 (0:0). Međutim, ovaj drugi za konačni “iks” bio je, u najmanju ruku, čudan.

Šefild je razgalio domaće navijače u trećem minutu nadoknade kada je Beri Banan na asistenciju Smita pogodio za, činilo se, pobedu. Ipak, u šestom minutu dodatnog vremena to je neutralisao Alfi Lojd.

Kako? Ne zna ni on sam. Izveden je korner sa desne strane, posle kog je na petercu usledila opšta “šutka”, kao nekada u školskom dvorištu. Ko je igrao fudbal u nižim razredima osnovne škole, zna o čemu se radi.

Svi su šutirali loptu koja se nije pomerala. Svi su se bacili na nju kao u američkom fudbalu. Prosto neverovatno… U svoj toj gužvi bilo je opšte tuče, šutiranja, ali se na kraju nekako izmigoljila pravo na nogu Lojda koji ju je ubacio u mrežu Šefilda.

Svi su bili u šoku, a gosti su se razleteli po terenu, zajedno sa svojim golmanom Nardijem koji je bio u petercu da pomogne i “pogura” u opštoj gurci da se lopta ipak nađe u mreži za konačnih 1:1. Pogledajte kako je to izgledalo: