Brajan Gruda; Foto: Printscreen

Golčinu dana postigao je albanski iseljenik poreklom sa Kosova – za TV špice (VIDEO)

“Brajan Gruda, zapamtite to ime!”, glasi poruka koju je poslao kolega Milan Zdravković u grupni čet kada je Majnc izjednačio protiv Borusije u Menhengladbahu. A desilo se to na spektakularan način.

Brajan Gruda je nemački fudbaler, nastupao je za mlađe selekcije “pancera”, ali se vodi kao albanski iseljenik i poreklom sa Kosova. Nastupa za Majnc koji je ove večeri, zahvaljujući Grudi, uspeo da izvuče bod na vrućem gostovanju. Na kraju je rezultat bio 2:2 (1:1).

Goleadu na “Borusija parku” je otvorio Florijan Nojhaus, što je bila uvertira u fantastičan gol Brajana Grude. Napadač Majnca je posle kornera sa desne strane dobio loptu na oko 25 metara. “Zategao” je levom nogom u bliži ugao. Kliše je reći, ali verovatno ne postoji golman koji bi odbranio ovaj topovski udarac

Spektakularan gol Grude možete pogledati OVDE.

Majnc je u nastavku imao priliku da dođe do velike pobede, pošto je od 75. minuta vodio golom veziste Ajmena Barkoka. Utakmica je klizila u ruke gostima, ali im je izmakla.

U 88. minutu je američki reprezentativac i štoper Borusije uspeo da pogodi sa ivice kaznenog prostora i donese konačnih 2:2. Time je Gladbah skočio na 12. mesto sa šest bodova, dok je Majnc ostao pretposlednji sa samo dva osvojena boda.