Goleada otvorila Superligu: Dudićev Radnički šokiran u Leskovcu zbog promašenog praznog gola (VIDEO)

Radnički iz Kragujevca doživeo je prvi poraz u novoj sezoni, rezultatom 3:2 Železničar iz Pančeva na iznenađenje mnogih slavio je na otvaranju sezone u Leskovcu. Novi trener tima iz Pančeva, Marko Savić, debitovao je pobedom u Superligi.

Podsećamo, ovaj meč odigran je na stadionu Dubočica u Leskovcu zbog renoviranja “Čika Dače”. Tim Feđe Dudića nije uspeo da opravda ulogu favorita, a ovaj meč obeležili su i autogolovi.

Železničar je ovaj meč započeo sa sedam novajlija, te kako je Dudić rekao “Teško je bilo skautirati ovaj tim”, sa druge strane Radnički nije imao nove igrače u sastavu.

Već od 15. minuta Pančevci su vodili sa 2:0, “Blickrig” započeo je u trećem minutu Knežević, a 12 minuta kasnije Grgić je povisio. U prvom delu igre videli smo i prvi od dva autogola u mreži Zorana Popovića, pošto je u 29. minutu posle nespretne reakcije Jovanovića na semaforu stajalo 2:1.

Već sad imamo promašaj kola?

Samo dva minuta pre ovog gola videli smo i nestvaran promašaj Dilana Ortiza koji je sa ivice šesnaesterca na prazan gol šutirao preko prečke. Ovaj promašaj već sad bi mogao da konkuriše za jedan od najvećih u sezoni koja je tom utakmicom i počela.

Nije tu bio kraj goleade u prvom delu igre. U trećem minutu nadoknade, Romanić je povisio na 3:1 posle odlične asistencije Ezea, koji će biti veliko pojačanje za Pančevce.

U drugom poluvremenu videli smo manji broj golova, ali i opasnosti za oba golmana. Jedini gol viđen je u 53. minutu kada je Mitrović postigao drugi autogol na ovom meču. Ipak, nespretne reakcije u odbrani nisu koštale Železničar trijumfa, te je tim Marka Savića započeo sezonu sa tri boda.

Zanimljivo je da su i jedan i drugi tim identično krenuli u novu sezonu kao i u prethodnu (Železničar pobedom, Radnuički porazom). Tim Feđe Dudića nije danas izgledao kao tokom većeg dela prošle sezone, a ne zaboravite da Kragujevčane očekuje i duel u okviru kvalifikacija za Ligu konferencije sa Mornarom iz Bara.