Lacio Fiorentina Granada Viljareal
Golman Lacija daje gol u Ligi šampiona, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Golman u 95. minutu za ekstazu na Olimpiku: Tek 4. čuvar mreže koji je dao gol u Ligi šampiona, Barsa brutalna s debitantom

Samo jedan remi u mečevima Lige šampiona odigranim u utorak na otvaranju takmičenja. Barselona je petardom dočekala debitanta iz Belgije i ostavila najbolji utisak od svih timova.

Grupa H

Zablistao je prethodnih meseci mnogo osporavani Žoao Feliks, koji je u svom tek drugom startu od prvog minuta postigao 2 gola.

I novi katalonski vunderkind Gavi postigao je svoj prvi gol u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Osim njih dvojice pogotke za Ćavijev tim su postigli Levandovski, uz autogol Batelja.

U istoj grupi je prva tri boda osvojio i Porto koji je rutinski savladao Šahtjor 3:1 na neutralnom terenu u Hamburgu.

Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Dva je postigao Brazilac Galeno, a jedan Taremi. Počasni pogodak za ukrajinski tim je dao Kelsi.

Grupa E

Na rimskom “Olimpiku” je golman Lacija, Ivan Provedel, postao heroj, ali ne svojim odbranama. Čuvar mreže se upisao kao jedan od retkih golmana koji su postigli gol u Ligi šampiona.

Atletiko Madrid je vodio protiv “nebesko-plavih” pogotkom Bariosa u 29. minutu i bio na ivici da upiše prva tri boda.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi se desio šok. Golman Lacija je došao u napad, prvi centaršut iz kornera nije uspeo, ali zato jeste drugi.

Provedel je tako postao tek treći golman u istoriji Lige šampiona koji je postigao gol iz igre. Pre njega su to uspeli Vensan Enjejama i Sinan Bolat. Ovde ne računamo golove date iz penala. Hans Jorg But je postigao pogotke sa bele tačke, i to tri protiv Juventusa.

Na “De Kajpu” je bilo prilično uzbudljivo, a Fejenord je sa dva igrača više uspeo da slavi 2:0 protiv Seltika.

Domaćin je uspeo da promaši i penal. Interesantno je da Seltik u prethodne 72 utakmice u UEFA takmičenjima je ukupno dobio 2 crvena kartona, a onda samo na ovom meču su mu dva igrača isključena.

Grupa G

U takozvanoj “grupi smrti”, PSŽ je na svom terenu slavio protiv Borusije Dortmund 2:0.

Embape je i sedmu sezonu zaredom uspeo da postigne gol u Ligi šampiona, čime se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom kluba Kavanijem. Drugi pogodak bio je delo Ašrafa Hakimija.

U istoj grupi, ali u nešto ranijem terminu Milan nije uspeo da pobedi Njukasl (0:0).