Golmani vodili glavnu reč u derbiju: Mile odbranio Rim od Dušana i Filipa (VIDEO)

Roma i Juventus podelili su bodove u zanimljivom derbiju 35. kola Serije A. Bilo je 1:1 u meču u kome su golmani vodili glavnu reč, a rivali osvojili na kraju po bod koji je možda i najpošteniji ishod.

Počelo je odlično po Rimljane pošto se iskusni Belgijanac Romelu Lukaku našao na pravom mestu u pravo vreme za vođstvo svog tima već u 15. minutu.

Ekipa Masimilijana Alegrija je do izjednačenja došla posle serije grešaka odbrane Rimljana, kada je na dodavanje Kijeze, brazilski štoper Bremer bio nepogrešiv u 31. minutu.

Malo ko je tada pomislio da će mreže u nastavku meča ostati netaknute, ali najzaslužniji za to bio je Mile Svilar, sada već bivši reprezentativni golman Srbije, koji nas je podsetio bez kakvog smo talenta ostali.

Imao je i dosta sreće u kada je u 47. minutu Kijeza topovski šutirao sa više od 20 metara, a lopta pogodila stativu. Odbranio je Svilar potom još nekoliko udaraca gostiju iz Torina, zaključno sa onim iz 84. minuta, kad je Kostić maestralno izveo korner, a Mojze Ken šutirao glavom.

Dušan Vlahović je na ovom meču bio starter u redovima gositju, a svoje mesto ustupio je Poljaku Miliku u 76. minutu. Filip Kostić je meč počeo sa klupe, da bi ušao u igru u 60. minutu umesto Timotija Vee.

Najzanimljivije detalje sa ovog meča pogledajte u snimku na početku teksta.