Granada
Printscreen: YouTube @FactWish666

Granada slavila u derbiju Andaluzije: Tek druga pobeda za dobar početak godine

Fudbaleri Granade pobedili su na svom stadionu ekipu Kadiza rezultatom 2:0 u 19. kolu La Lige.

Mini derbi Andaluzije rešili su Uzuni u 22. i Saragosa u 70. minutu.

Domaći su odlično otvorili meč jer je prvo pripretio Boje, ali nije bilo gola. Onda je u 22. minutu Boje bio asistent, a Uzuni strelac za 1:0.

U nadoknadi vremena gosti su se radovali posle odluke sudije da pokaže na penal, ali je preinačio svoju odluku nakon asistencije iz VAR sobe.

Tu nije bio kraj lošim vestima za Granadu, pošto je u 54. minutu Sobrino zaradio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost Granada je iskoristila u 70. minutu kada je Brajan Saragosa pogodio za nedostižnih 2:0.

Novi član Bajerna mogao je da postigne još jedan gol u nadoknadi, kada je propustio lepu šansu da pogodi za 3:0.

Granada je tako upisala tek drugi trijumf od početka sezone i sada je sa 11 bodova znatno bliža sigurnoj zoni, pošto Selta ima 13, a Kadiz je posle današnjeg poraza ostao sa 15.