Grobari prekid na Ubu; Foto: Twitter/Partizan.net

“Grobari” prekinuli meč na Ubu: Na terenu “uspavanka”, a na tribinama – vatreno! (VIDEO)

U toku je meč šesnaestine finala Kupa Srbije između Jedinstva sa Uba i Partizana. Posle prvih 45 minuta nema golova na stadionu “Dragan Džajić”. Partizan je dve najbolje prilike imao preko Ksandera Severine i Sameda Baždara. Međutim, još uvek se crno-beli muče da probiju bedem prvoligaša.

Ali, navijači Partizana su zato bili mnogo efikasniji i uspeli su da posle 20-ak minuta prekinu meč. Došli su na Ub u velikom broju i priredili lepu atmosferu. Navijanjem, ali i ubacivanjem papira na teren, a potom i bakljadom.

Zbog toga je glavni sudija Danilo Nikolić bio primoran da prekine ovaj meč Kupa Srbije na nekoliko minuta. Redari su morali da intervenišu, pa je susret ubrzo nastavljen bez većih problema. Evo kako je to izgledalo:

Partizanova sezona, za sada, iz snova

Naravno, rano je za konačne ocene, ali neke stvari već sada mogu da se izvuku. Poređenje kako je Partizan 2022. startovao u šampionatu, u odnosu na to kako izgleda početak crno-belih u 12 utakmica odigranih u novoj sezoni.

Odmah je primetno da je Partizan pod palicom Igora Duljaja uzeo sedam bodova više u odnosu na prošlu sezonu kada su klub iz Humske vodili Ilija Stolica (vodio tim u prva četiri meča) i kasnije Gordan Petrić u preostalih osam utakmica.

Jedina bitna razlika je što je tada igran i večiti derbi (1:1) u 7. kolu, za razliku od ove sezone kada je odložen.

I dok su Stolica (5 bodova) i Petrić (22) imali dosta problema sa timom i igrom. Duljaj je jedino propustio da uzme tri boda u prvom meču protiv TSC-a. Sve ostalo je dobio.