Bajer Leverkuzen - Bundesliga
Bajer Leverkuzen (Foto: Beta/Uwe Anspach/dpa via AP)

Groznica u Leverkuzenu, ali za ovo ne pomaže Aspirin: Bajer na +5, čekaju se Dortmund i Bajern (VIDEO)

Bajer iz Leverkuzena pobedio je na gostujućem terenu Hofenhajm sa 3:2, u utakmici 10. kola Bundeslige i učvrstio se na prvom mestu na tabeli.

Barem do 20.30, kada će otprilike biti završen meč Borusije i Bajerna, posle koga će biti jasno koliko bodova prednosti će u odnosu na drugoplasirani tim imati “apotekari”.

Jedno je jasno, imaće ili dva ili četiri boda prednosti, šta god da se dogodi u Dortmundu, tako da je groznica oko sna o tituli u Leverkuzeno itekako živa i ne može se izlečiti kojekakvim Aspirinima (čuvenim proizvodom leverkuzenske kompanije za proizvodnju lekova).

Vratimo se na mečeve odigrane u terminu od 15.30.

Bajer je poveo golom Florijana Virca u devetom minutu, a prednost je udvostručio Alehandro Grimaldo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Domaći su izjednačili golovina Antona Štaha u 56. i Vauta Veghorsta u 58. minutu, a pobedu Bajeru obezbedio je Grimaldo, svojim drugim golom u 70. minutu.

OVDE pogledajte golove sa meča.

Posle devete pobede Bajer ima 28 bodova na prvom mestu na tabeli, pet više ali i utakmicu više od Bajerna iz Minhena. Hofenhajm je šesti sa 18.

Dakle, da ponovimo, od 18.30 igra se veliki derbi Dortmund – Bajern, na koji možete da se kladite OVDE.

A, OVDE možete da pročitate kako je odigrao Lajpcig pred dolazak u Beograd.