Camaj postiže drugi gol za Dečić u Gruziji, Printscreen: Youtube/ Yonathan Osvaldo

Gruzijcima ne leže Crnogorci, Dečić “oprao bruku”: AEK vodio 4:0, promašio penal i sve je krenulo nizbrdo

Ne leže ovog leta gruzijskim timovima crnogorski. Nakon što je Mornar iz Bara senzacionalno izbacio u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Dinamo iz Tbilisija, sada je i Dečić ostvario veliku pobedu u gostima nad Dinamom iz Batumija 2:0.

Crnogorski šampion koji se obrukao u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv TNS-a iz Velsa, sada se iskupio ovim trijumfom i napravio veliki korak ka plasmanu u narednu rundu, gde čeka Helsinki.

Kaznili su igrači crnogorskog tima katastrofalnu realizaciju i završnicu Gruzijaca. Domaćin je imao čak 15 šuteva na gol Dečića, posed lopte 75% i nije uspeo nijednom da zatrese mrežu gostiju.

S druge strane, igrači Dečića iz 2 šuta u okvir gola postigli su 2 gola. U heroja je izrastao Camaj koji je u roku od 4 minuta postigao 2 gola.

Struga iskoristila igrača više

U duelu šampiona Makedonije i Jermenije koji su eliminisani u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Struga je na domaćem terenu slavila protiv Pjunika 2:1.

U prvih 23 minuta utakmice su dosuđena 2 penala, po jedan na obe strane. Ibraimi je doneo vođstvo domaćinu u 8. minutu, a izjednačio je Viljela.

Posao je makedonskoj ekipi bio olakšan nakon direktnog crvenog kartona za Vakulenka zbog udaranja protivnika. Tu brojčanu prednost su iskoristili u drugom poluvremenu preko Spirovskog.

AEK umalo da se obruka kao niko nikad

Auuuh, šta se ovo desilo na stadionu “Nea Filadelfija” u Atini?! AEK je jedva spasio živu glavu protiv Intera iz Andore i to nakon što je vodio 4:0. Na kraju je uspeo da ostvari minimalnu pobedu 4:3.

Neverovatno je šta je sebi dozvolio slavni grčki klub. U meču gde se očekivala ubedljiva pobeda i na to je sve slutilo posle sat vremena igre, dogodio se potpuni raspad crno-žutih.

Vodili su 3:0 na poluvremenu golovima Ljubičića, Garsije i našeg Mijata Gaćinovića. U 53. minutu je na semaforu pisalo 4:0 kada je Mukudi zatresao mrežu, pa se postavljalo pitanje sa koliko golova u mreži će Andorci da se vrate kući.

Ali umesto toga se dogodio totalni šok. Najpre je Domagoj Vida pogodio sopstvenu mrežu, a onda je Garsija promašio jedanaesterac i kola su krenula nizbrdo.

Za 5 minuta je andorski tim postigao još 2 gola (Andreu iz penala i Martinez) i od sigurne pobede došlo se do strepnje. I to sve do kraja 6. minuta sudijske nadoknade kada je označen kraj meča. Apsolutno nedopustivo.