Genoa's Albert Gudmundsson, right, controls the ball from Udinese's Sandi Lovric during a Serie A soccer match between Udinese and Genoa, in Udine's Friuli stadium, northern Italy, Sunday, Oct. 1, 2023.(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Albert Gudmundson je dao 2 gola protiv Udinezea, Foto: Beta/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Gudmundson rešetao mrežu Udinezea, Samardžić im izvukao bod u nadoknadi: Nema Vlahovića, nema ni golova za Juventus

Nema Dušana Vlahovića, nema golova za Juventus i nema pobede. “Stara dama” je odigrala bez golova protiv Atalante u Bergamu.

Ekipa Masimilijana Alegrija je po drugi put u poslednja 3 kola prosula bodove. Prošlog vikenda su poraženi od Sasuola, a sad su osvojili samo bod.

Ono što je takođe evidentno jeste da se bez Dušana Vlahovića muče i da zatresu mrežu. U pobedi u sredu, kad je srpski napadač bio na klupi, jedva su dali jedan gol preko Milika.

Sada Vlahovića nije bilo ni među rezervama zbog povrede, a Ken, Kijeza, Jildiz i Vea nisu uspevali da pronađu lopti put do mreže domaćina.

Filip Kostić je ušao u igru u 68. minutu.

Samardžić spasio Udineze poraza

Udineze i dalje ne zna za pobedu u Seriji A u ovoj sezoni. Ni posle 7. kola “zebre” nisu osetili ukus trijumfa, a umalo su i doživele drugi uzastopni poraz. Ipak, na kraju remi protiv Đenove 2:2 na na “Friuliju”.

Albert Gudmundson je bio nerešiva enigma na ovom susretu za domaćina. Postigao je tri pogotka u prvom poluvremenu, ali mu je jedan poništen nakon što je VAR utvrdio ofsajd.

Dva puta je dovodio u vođstvo Đenovljane, ali oba puta su domaćini stizali do izjednačenja. Konačan rezultat je postavljen u 91. minutu nakon kornera koji je izveo Lazar Samardžić. Nakon njegovog centaršuta Maturo je pogodio sopstvenu mrežu.

Inače, reprezentativac Srbije je ušao sa klupe u ovom susretu, ali je imao veliki uticaj na igru Udinezea. Stvorio je 4 šanse za svoje saigrače i imao dva šuta.

Druga pobeda Rome u sezoni

Roma je pobedila i drugi put u sezoni. Na “Olimpiku” je pao Frozinone 2:0.

Posle najgoreg starta prvenstva od kako se dodeljuju 3 boda za pobedu i Murinjovog najgoreg početka u sezoni, “vučica” je stigla do trijumfa.

Romelu Lukaku je postigao još jedan gol, ovog puta u 22. minutu za vođstvo.

Trijumf je potvrdio Pelegrini u 83. minutu.